Pro vjezdy využijte automatické brány

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.11.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Jak vypadá moderní vzhled vjezdů k rodinným domkům nebo do administrativních či průmyslových areálů? Je automatický, bez nutnosti vylézat z auta, bezpečný pro případné chodce a pokud možno bezúdržbový. Takový komfort zajišťují automatické brány a vrata. Společné pro ně je, že mají elektrický pohon, vlastní řídicí jednotku a dají se ovládat na dálku buď samostatným ovladačem, nebo stále častěji mobilním telefonem. Vlastník objektu může zvolit z několika typů podle toho, jaký prostor má u vjezdu k dispozici. Jestliže u vjezdu jsou objekty z obou stran, vhodná jsou automatická vrata s dvěma nebo jedním křídlem.

Automatické brány – pojezdové i samonosné

Velmi oblíbené jsou posuvné brány. Ty však vyžadují, aby na jedné straně vjezdu byl volný prostor, kam se křídlo brány zasune. Dělí se na pojezdové a samonosné. Pojezdové křídlo se pohybuje na kolečkách po vodicí kolejnici umístěné na zemi. Je proto nutné zajistit, aby místo, kudy se brána posunuje, bylo čisté, bez nánosů listí či sněhu. Samonosná brána se posunuje zhruba 8 až 10 centimetrů nad zemí, není proto třeba uklízet plochu v cestě křídla. Tento typ je bezúdržbový. Základním principem u těchto bran je, že křídlo drží se zemí pevně spojený sloupek s vozíkem, po kterém se pohybuje ocelový profil U. 

Skládací vrata do širokých vjezdů u průmyslových areálů

Jiným typem automatických vjezdů jsou skládací brány nebo skládací vrata. V případě, že je málo prostoru na jedné straně vjezdu, je možné využít technologii, při níž se brána složená ze dvou křídel zasouvá za jednu z nich. Skládací vrata, která se využívají u širokých vjezdů do průmyslových areálů, mohou mít i dvě křídla z několika dílů, které se naskládají na sebe. Existuje více variant a projektant by měl vybrat nejvhodnější model, který se pro daný vjezd hodí a který splňuje požadovaný komfort.

 

Témata: ploty, brány, kovové brány, vrata, vjezdová vrata | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300