Plechy jsou ideální jako střešní krytina

Plechy jako střešní krytina
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.10.2021 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Přemýšlíte, jakou zvolíte krytinu na střechu přístřešku? Jde o to, že střecha musí odolávat dešti, v zimě sněhu a v létě vysokým teplotám, a musíte také zvážit, jak složitá bude instalace. Ukazuje se, že nejvýhodnější jsou na střechách plechy. Je to krytina, která je mechanicky velmi odolná a snáší i velmi nepříznivé povětrnostní podmínky. Plechová střecha je často z materiálu, který má na sobě ochrannou vrstvu, například nátěr, zinek nebo plast a je tak prakticky nezničitelná. Plechová krytina se snadno instaluje, k podkladu se jen připevní speciálními vruty nebo šrouby.   

Plechy se dávají na podlahu v průmyslových provozech

Nejen na střechy se využívají plechy. Tento hutní materiál slouží zejména jako kryty strojů a pro výrobu karosérií. Silné plechy se uplatní jako nášlapné díly u ocelových schodišť, nebo jako podlahový materiál v průmyslových provozech. Jde o plechové desky s texturou, obvykle v podobě rýh a slz, aby byly nesmekavé. Skladové haly mají v současnosti často plechové opláštění včetně teplené izolace. Používají se už připravené díly tzv. sendviče, kde jsou izolační vrstvy na povrchu kryté plechem, a rovnou se na místě montují.  Montáž je velmi rychlá a pohodlná.

Plechy se dodávají v deskách nebo svitcích

Hutní materiál, kam patří také plechy, se vyrábí válcováním na tepla i za studena ve válcovnách. Dodává se v deskách nebo ve svitcích. Například jeden z výrobců plechů Technimat Teplice, který má prodejní sklady v západních, středních a severních Čechách, nabízí černé a pozinkované plechové desky ve formátech 1000 x 2000, 1250 x 2500 a 1500 x 3000 mm. V nabízeném sortimentu jsou také vlnité plechové desky či různě tvarované. Mezi designéry je oblíbený například tahokov, který se vyrábí pomocí děrování a následného tažení. Výsledkem je plech s různě velkými a tvarovanými otvory. Používá se například na umělecká schodiště nebo ploty.

 

Témata: plechy, střešní krytina, hutní materiál, plechy pozinkované, plechy hladké | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300