Automatické brány zjišťují komfort příjezdu

Automatické brány
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.10.2021 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - U většiny novostaveb se už projektují moderní brány. Jde o automatická zařízení s elektrickým pohonem, která se ovládají dálkově a umožňují tak komfortní příjezdu k domu. Už žádné vystupování a otevírání vrat ručně za jakéhokoli počasí. Přece jenom jsme se v modernizaci posunuli o kus dál. Tyto bránové systémy jsou vybaveny senzory, které reagují na předměty i osoby, jež zůstanou v cestě vratového křídla, a celé zařízení se zastaví. Jsou proto bezpečné a nehrozí, že by pohybující se křídlo poškodilo majetek nebo zranilo osoby či zvířata.

Jaké brány vybrat?

Ale jaké brány (vrata) si vybrat? V nabídce firem je více systémů. Oblíbené jsou posuvné brány, ale ty musí mít dostatečný prostor na jedné strany, kam se zasouvá křídlo. Dělí se na samonosné nebo pojezdové (kolejnicové). U samonosných typů se křídlo pohybuje pomocí vozíku umístěného na pevném sloupku, který drží celou konstrukci. Samonosné křídlo se posunuje zhruba pět až deset centimetrů nad terénem a zvládá tak různé nečistoty na zemi nebo i vrstvu sněhu. Pojezdové zařízení se pohybuje po kolejnici umístěné na zemi, je proto nutné udržovat dráhu křídla bez větších nečistot.

Vrata posuvná, otočná nebo skládací

Co dělat v případě, že po obou stranách vjezdového prostoru jsou objekty a není možné využít posuvné brány? Pak lze zvolit vrata s otočnými nebo skládacími křídly. Jedno nebo obě křídla vrat se otevřou jen do šířky vjezdu. Toto řešení je vhodné v hustě zastavěném území. Princip ovládání je stejný jako u posuvného zařízení. Pohon vrat se spouští dálkovým zařízení, případně telefonem, a senzory hlídají, když se v cestě křídla objeví překážka. V průmyslových areálech jsou automatická vrata často spojena se systémem, který zaznamenává počet příjezdů a odjezdů, případně celý prostor monitoruje.

 

Témata: brány, brány na míru, Pohony bran BFT, kovovýroba, automatické brány | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300