Nábytek z palet zřejmě vymysleli kutilové a chytili se ho designéři

Nábytek z palet od designérů
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.10.2021 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Možná už jste viděli v některém z hobby pořadů v televizi, co všechno se dá udělat z běžných transportních palet. Ano, atraktivní je například nábytek z palet. Ale proč se staly palety tak oblíbené? Desítky let se využívaly jen jako transportní podložka pro zboží a nikoho nenapadlo hledat nějaký jiný účel. Už se asi nepodaří zjistit, kdy se paletový nábytek objevil poprvé, ale podíl na tom jistě má lidová tvořivost a záliba v kutilství. Pak se nápadu chytili designéři a nový obor byl na světě. Svoji roli hraje i to, že palety se vyrábějí z kvalitního dřeva a to je materiál, který je pro nábytek nejvhodnější.

Nábytek z palet zaujme i atraktivní patinou

Palet je více druhů, ale nejznámější je asi europaleta, jejíž výroba podléhá licenci a velmi detailní normě. Dřevo, z něhož se paleta vyrábí, musí být poměrně kvalitní, bez plísní či dřevokazných hub a má také stejnou vlhkost. Pro nábytek z palet se hodí také již použité transportní podložky, které jsou dostatečně vysušené a mají navíc atraktivní patinu. Důležitá je i konstrukce palety, která je vzdušná a má velkou nosnost. Vůbec se nemusíte bát, že by se nábytek z palet, například postel či lavice velkou váhou rozlomily. Vždyť paleta musí unést až 2 000 kilogramů.

Nábytek z palet se lakuje i natírá pastelovými barvami

Na co se vlastně nábytek z palet hodí? Nejprve se začal používat na zahrady, z palet se stále vyrábějí lavice, stoly, krbové posezení i dělící stěny. Když se palet chopili designéři, paletový nábytek vtrhl i do interiérů a do veřejných prostor. Najdete kavárny i vinárny, které jsou vybaveny pouze paletovým nábytkem. Návrháři nejprve nechávali nábytku přirozený dřevěný povrch, později ho začali natírat nejrůznějšími lazurami a barvami. Dnes můžete vidět nábytek i v pastelových barvách. Hodí se do dětských a studentských pokojů, ale také jím lze vybavit netradiční bydlení.

 

Témata: nábytek z palet, paletový nábytek, palety, dřevěné palaty | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300