Osm z deseti zaměstnanců je v práci šťastných; její náplň je důležitější než výplata

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 9.10.2019 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 9. 10. 2019: Stále častěji se v personalistice mluví o štěstí zaměstnanců. Personální společnost Předvýběr.CZ se rozhodla téma zmapovat: průzkum, který pro ni uskutečnila agentura STEM/MARK ukázala, že 79 % pracujících lidí se v práci cítí šťastně a osm ze sta se dokonce setkala s „manažerem štěstí“.

Konkrétně 16 % dotázaných odpovědělo, že jsou v práci rozhodně šťastní, spíše šťastných je 63 %. Osmnáct procent je spíše nešťastných a rozhodně nešťastných jsou jen tři procenta.

Některé firmy v posledních letech zaměstnávají manažera štěstí nebo jinak pojmenovaného specialistu, který se stará o spokojenost zaměstnanců. V kolika firmách takového šéfa štěstí mají? „Průzkum ukázal, že s takovou pozicí se ve firmách setkalo osm procent respondentů. Považuji to za poměrně vysoké číslo, vzhledem k tomu, že jde o poměrně mladý trend,“ říká František Boudný, obchodní ředitel personální společnosti Předvýběr.CZ.

A co si o trendu zavádění manažera štěstí myslí sami zaměstnanci? Podle 34 % je to dobrá věc, spokojený člověk odvede lepší práci. Sedmadvacet procent lidí míní, že taková pozice „není špatná, ale výplata je důležitější“ a čtyřiadvacet procent zaměstnanců považuje trend za módní výstřelek, který časem pomine.

Předvýběr.CZ také zajímalo co podle lidí nejvíce ovlivňuje jejich spokojenost v práci: 41 % uvedlo, že musí jít o práci, která je baví, pro 25 % je to dobrá výplata a ve 22 % případů dobrý tým. Naopak dobrý šéf, možnost učit se nové věci a pracovat s novými technologiemi a možnost ovlivňovat dění ve firmě nejsou pro spokojenost lidí v práci téměř důležité (uvedlo jen 6-1% respondentů).

„Možná to zní až idealisticky, ale výsledky nás nijak nepřekvapily. Už náš loňský průzkum ukázal, že pro zaměstnance je důležitější náplň práce a vztahy s kolegy, než mzda,“ říká František Boudný.

Průzkum proběhl na vzorku 511 respondentů Českého národního panelu ve věku od 15 do 59 let, z nichž 78 % mělo postavení zaměstnance či podnikatele.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav a fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024