Sporáky a krbová kamna? Efektivní řešení pro vytápění a vaření

Sporáky a krbová kamna?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.10.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Víte, že na venkově v západních zemích stále používají sporáky na tuhá paliva a nezměnily to ani lákavé nabídky na plyn či elektřinu? Dřevo je stále nejlevnější palivo a dobrý hospodář se nenechá jen tak zlákat výhodami nových energií. V Česku byla situace opačná – pryč se sporáky od našich babiček. A co dnes? Konečně i tady lidé přišli na to, že sporák na tuhá paliva je v domku, na chalupě či chatě velmi efektivním zařízením. V zimě se na něm nejen uvaří, ale ohřeje i celý dům. Dnešní moderní sporáky jsou navíc estetickým prvkem. Stejně tak krbová kamna, která navíc poskytují pohled na živý oheň.    

Levné topení i vaření je výhra

Možná namítnete, že sporáky či krbová kamna v létě zbytečně vytápějí dům, přitom to není potřeba. Tak, kde je nějaké šetření? Ale to se dá vhodně kombinovat s varnými deskami. V létě na nich uvaříte a sporáky na tuhá paliva odpočívají. Ale určitě ne nadlouho. Kolik je u nás tak teplých dnů, že nepotřebujete topit? Možná dva, tři měsíce. Ale pokud máte chatu na horách, zatopíte si i v létě. Tam je lepší zvolit krbová kamna, protože vytvářejí příjemnou atmosféru. Ať už máte sporáky či krbová kamna, efektivní varianta je s výměníkem. Tepelné zařízení pak dokáže vytopit celý dům, když ho napojíte na teplovodní soustavu.

Sporáky s výměníkem dokáží vytopit celý dům

Když vybíráte sporáky nebo krbová kamna, co musíte vědět? Jaký prostor hodláte vytápět. Divili byste se, jak jsou dnešní sporáky či krbová kamna účinné. To se se zařízeními před 20 lety nedá srovnat. Proto musíte vybrat takové topidlo, které bude akorát. Výměníky, které jsou doplňkem sporáků i krbových kamen, jsou nádoby s vodou, jenž se ohřívá a kumuluje teplo. Jsou i materiálové výměníky, které díky speciálnímu materiálu jen kumulují teplo, jež se potom rozvádí vzduchem.  Ty jsou vhodnější například v chalupách, kde by mohly být s vodními radiátory v zimě problémy.

 

Témata: sporáky na tuhá paliva, sporáky, sporák, kamna, krby, kachlová kamna | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300