MBA – titul, o který všichni stojí

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.10.2016 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Víte, jaký je podle průzkumu nejžádanější titul za jménem? Není to doktor věd, ale MBA. Znamená Master of Business and Administration a píše se za jménem (např. Jan Novák, MBA). V Česku to sice není akademický titul, nýbrž titul profesní, a absolventi i zaměstnavatelé si ho velmi cení. K jeho získání je nutné absolvovat studium MBA, které v Česku poskytuje asi dvacítka škol a vzdělávacích institucí. Jednou z nich je European School of Business & Management (ESBM), která nabízí nejen studium MBA, ale také LLM. Studium MBA je z profesního vzdělávání nejrozšířenější a jedná se o postgraduální program pro manažery, vedoucí úředníky, majitele firem či pracovníky neziskových organizací.

Studium MBA nebo LLM?

Studium MBA, které vede k získání titulu MBA, rozšiřuje znalosti a dovednosti užitečné pro praxi. To je jedním z důvodů, proč získat MBA. Zaměstnavatelé toto úsilí oceňují většinou vyšší pracovní pozicí a lepším platem. Jen málokterý špičkový manažer nemá titul MBA. Vzdělávací program je založen na zvládnutí obecných manažerských dovedností a speciálních znalostí pro vybrané obory. Studium MBA nabízí různé specializace, například krizový management, finanční management, management zdravotnictví, veřejné správy nebo management lidských zdrojů. Samostatnou kapitolou je pak studium LLM, které se zaměřuje na prohloubení právních znalostí.

Studium LLM se vyplatí uchazeče s právním vzděláním

Studium LLM je vhodné pro manažery větších firem, kteří se ve své praxi setkávají s domácím i mezinárodním právem. Stejně jako studium MBA, i studium LLM využívá vzdělávacích postupů  oxfordského sytému, který sází na logiku a konkrétní řešení praktických úkolů. Absolvent studia LLM získá hlubší znalosti v soukromém, korporátním i finančním právu. Naučí se orientovat se v mezinárodním právu, hospodářských soutěžích, v insolvenčním právu i pracovní legislativě. Po absolutoriu nezíská titul MBA, ale titul LLM, který znamená Master of Laws.

 

Témata: LLM, studium MBA, MBA, titul MBA, studovat MBA | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300