Proč rád jezdím do Řecka na dovolenou

Zadavatel: SeoExtra.cz | 1.10.2015 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Mnoho turistů má svoji oblíbenou lokalitu, kam pravidelně každoročně vyráží  a ani jim nevadí, že to už třeba 20 let je stále to stejné místo. Já to mám podobně, jen Řecko je jasná volba každý rok, jen na stejná místa nejezdíme, ostrovů na prozkoumání zde je skoro 200.

Dalo by se říct, že už jsem část naší modré planety procestoval. Skoro celou západní Evropu plus východní část Ameriky včetně New Yorku ještě se stojícími „dvojčaty“.  Všude bylo krásně, ostatně to každý musí pochopit, když přejede hranice s Čr a rázem ta dobrá nálada lidí zde žijících je pryč a rádi zavzpomínáte na dovolenou v cizině, kde lidé žijí tak nějak víc v klidu a život si prostě umí užívat.

Nejvíc patrné to je aktuálně v Řecku, kde i když je krize a nedávno několik ostrovů bylo zaplaveno tisíci uprchlíků, Řekové jsou prostě v pohodě. Jejich nátura je taková, že nic neřeší, nestresují se, že něco ten den nestihnou, přece to mohou udělat zítra, slunce zde také bude svítit.

A to je další z důvodů, proč sem naše rodina často míří za mořem a sluncem. Agios Georgios na Korfu v Řecku bylo první letovisko, které nás úplně pohltilo a od té doby jsem věděl, že do Řecka budeme jezdit často a rádi. Lidé zde jsou milí, usměvaví, pozdraví a poděkují pokaždé, doba zde plyne tak nějak jinak, pomalu, v klidu, bez stresu, paráda.

Protože Korfu je malý ostrov, celkem blízko České republiky, doba letu je jen něco přes hodinu a půl, tak je volba jasná.

Korfu

Další ostrov a turistická oblast, kterou bych doporučil, je letovisko Marmari na řeckém Kosu, aktuálně proslavený ostrov díky „uprchlíkům“, kteří zde ale již nejsou, protože se přesunuli do Evropy západní.

Ostrov Kos je přibližně stejně velký jako Korfu, a důvody, proč byste i ten měli navštívit, jsou tyto:

  1. Řecká kuchyně – jídlo zde je prostě skvělé, neodpustím si mé oblíbené „gyros pita“, ale hlavně ryby a také rýže, ta na řecký způsob je super.
  2. Nádherná příroda ve vnitrozemí a modré moře spolu s písčitými plážemi.
  3. Pohoda, klid a ničím nerušená dovolená díky lidem, které budete denně potkávat a vzpomínat na ně ještě hodně dlouho po návratu do České republiky.

Tak jak to vidíte, máte již jasno kam na dovču k moři?

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon 02.jpg38.19 KB
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712