Jak fungují normy u pracovního oblečení a proč jsou důležité?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 9.9.2021 | Služby

U pracovního oblečení často najdete označení pomocí různých norem. Všechny normy mají společnou jednu důležitou vlastnost. Vždy značí pokročilé vlastnosti oblečení a obuvi, které napomohou s ochranou vašeho zdraví. Někteří jim možná nevěří a vidí je jako jeden z mnoha marketingových tahů. Přesně pro tyto osoby je tedy dnešní článek.

Jak vůbec splní oděvy a obuv konkrétní normy?

Určitě se ptáte, jak vůbec oděvy a obuv dokáží normy tedy plnit? Je to vesměs opravdu jednoduché. Jde o to, že jsou vyhlášeny normy jak každého státu, tak i mezinárodní. České technologické normy najdete pod zkratkou ČSN a následuje číslo, které identifikuje konkrétní normu. Jim nadřazené jsou potom mezinárodní normy ISO. Ty například mimo jiné i definují jednotky, ve kterých se měří.

Jakmile chce výrobce ocenit svůj libovolný produkt normou, musí splnit řadu podmínek. Ty stanoví používané materiály a poté i funkci, kterou mají plnit. Profesionální prodejci a výrobci jako rucedozadu.cz vám tak nabídnou vždy oblečení a obuv, které normy vždy obsahují.

Co vám mohou normy u oblečení přinést?

A co je vůbec tím, co přinese kýžený „úspěch“ konkrétním kusům oblečení a obuvi? Je naprosto jedno zdali jde o boty, montérky nebo pracovní rukavice. Vždy projdou kusy oblečení podrobným testováním. Pokud během něj nezklamou a dodrží slíbené normy, tak dostanou atestaci. Ta garantuje, že jsou jednotlivé produkty testovány na základě norem a slíbí tak lepší funkci. Klasickými atestacemi jaké známe jsou například atestace protiskluzové podrážky, nebo specializované pracovní rukavice a oděvy odolné proti proříznutí, nebo propálení.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667