Binární opce se etablují mezi investičními nástroji

Zadavatel: FinancePress | 10.9.2015 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Po několika málo letech váhání některých regulačních orgánů se zdá, že si binární opce vydobyly pevné místo mezi ostatními finančními nástroji. Důsledná regulace nyní dává obchodníkům stejné záruky jako například při obchodování Forexu.

Spory v Evropě

Zatímco v některých zemích se národní regulátoři postavili k binárním opcím ihned jako k investičnímu nástroji, a podle toho je začali také regulovat, v jiných zemích se přiklonili k názoru, že binární obchodování představuje hazard, a proto jej svěřili do rukou komisí a jiných dozorčích orgánů pro loterie a sázení.

Do první skupiny se zařadil především Kypr, který se díky příznivým daňovým podmínkám stal sídlem mnoha brokerů z různých odvětví finančního sektoru. V roce 2013 regulační orgán CySec definitivně rozhodl, že binární opce bude regulovat stejně jako ostatní investiční nástroje, a brokeři se tomu museli přizpůsobit. Díky tomu teď mají jejich zákazníci stejné záruky, jako u ostatních nástrojů, především mají vklady na účtech pojištěné proti úpadku brokera.

Do druhé skupiny se zařadilo například Holandsko, ale jeho národní regulační úřad musel změnit názor na příkaz soudu. Takže dnes už i Holanďané pracují na regulaci binárních opcí po vzoru ostatních burzovních aktivit. Podobná situace aktuálně panuje ve Velké Británii, kde zatím binární brokeři fungují s licencemi sázkových kanceláří, ale připravuje se legislativa, která to změní a donutí je k plné finanční regulaci.

Zbytek světa

Ve ostatních částech světa je situace podobná jako v Evropě. Některé země už delší dobu vnímají binární opce jako plnohodnotný investiční nástroj, a podle toho je také dozorují. Patří mezi ně Japonsko, díky jehož pravidlům jsme se mimo jiné dozvěděli, že ziskových binárních obchodníků je asi 25 procent.

A co země, kde je burzovní obchodování téměř součástí kultury, tedy Spojené státy americké? Tam funguje jedna uzavřená binární burza Nadex, která je plně regulována, ale obchodování probíhá trochu jinak, než jsme zvyklí v Evropě. Ale vše nasvědčuje tomu, že hlavní binární vlna do USA teprve přijde, protože všichni velcí dodavatelé obchodních platforem pro binární opce tam nedávno otevřeli své pobočky.

Popularita

Poslední vývoj v Británii, Holandsku či USA jen odráží rostoucí popularitu binárních opcí, které obchodníkům nabízejí řadu výhod. Zejména pro nováčky a zájemce, kteří chtějí nakouknout do světa finančních spekulací, představují srozumitelný nástroj, se kterým se dá snadno začít.

I když stejně jako u všech ostatních investičních nástrojů samozřejmě platí, že se jedná o rizikovou činnost, při které můžeme peníze nejen vydělat, ale také prodělat. Ovšem investiční rozhodování zjednodušují do takové míry, že učení bývá rychlejší než při jiném obchodování.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.