Samonosné brány – komfortní vybavení vjezdu na pozemek

Samonosné brány
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.8.2017 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Už je jedno, jestli máte velký nebo malý pozemek či omezený prostor při vjezdu do domu. Pokud se do vjezdu instalovala běžná mechanická vrata, bylo nutné uvažovat o tom, kam se křídla otevírají a kde bude možné auto zaparkovat. U průmyslových areálů bylo nutné zaplatit obsluhu, která vrata otevírala. U samonosné brány to není nutné. Posunují se rovnoběžně podél plotu a je potřeba jen zajistit, aby byl prostor pro vysunutí brány. Počítá se jedna třetina celkové šířky vjezdu. U tohoto typu automatických vrat je výhodné, že lze parkovat přímo u brány.

Automatické brány se skládají z ocelové konstrukce, pohonu a vozíků

A jaké díly obsahují automatické brány?  Zařízení pro vjezdy k domům, průmyslových areálům se skládají z nosného profilu ve tvaru C, pak z ocelové konstrukce, která může být vyplněná pletivem, kovovými sloupky, dřevem či plastem. Pohyb samonosné brány zajišťují vozíky, které jsou mimo samotný vjezd. Při stavbě těchto vrat je důležité promyslet, kam se budou posunovat. Dnes se už automatické brány instalují s pohonem, který zvyšuje komfort otevírání. Při stavbě je proto nutné zabudovat kabeláž pro přívod elektrické energie.

Brány je nutné nakonec správně vyvážit

Kabeláž pro automatické brány obsahuje přívodní kabely od zdroje elektrické energie k vlastnímu pohonu brány. Je vhodné instalovat i samostatný vodič pro kameru, která může zvýšit vaši bezpečnost. Z domu nebo vrátnice vidíte, co se u vjezdu děje. Dále potřebujete vnitřní rozvody pro senzory a řídicí jednotku. Součástí otevíracího systému vrat bývá i výstražné světlo, které svítí při pohybu zařízení. V prostoru vjezdu se vytvoří betonová plocha, kam se umístí kabeláž a zabudují se nosné vozíky. Pak už zbývá nasadit bránu a vyvážit ji. Správě upevněná brána se musí lehce pohybovat.  

 

Témata: samonosné brány, automatické brány, brány, vrata | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300