Výroba palet – to je základ pro logistické systémy

Výroba palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.7.2017 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Nezbytnou součástí dopravy zboží v Evropě je dřevěná paleta. Původně byla určena pouze pro dopravu zboží po železnice, dnes je ale základem nejen dopravy zboží ve vlacích i po silnici, ale i součástí skladovacích systémů. Výroba palet je proto důležitá, protože používáním se palety postupně ničí a je nutné je nahrazovat novými. Výroba palet je daná evropskou i českou normou. Norma stanovuje druh dřeva, jeho kvalitu, míru vysušení i rozměry dřevěných dílů. Standardní dřevěná paleta musí být čtyřcestná, to znamená, že skladovací vozíky s vidlemi ji musí nabrat ze všech čtyř stran a snadno s ní manipulovat.

Dřevěná paleta musí být z kvalitního dřeva

Nová dřevěná paleta je z listnatého nebo jehličnatého dřeva, vlhkost nesmí přesáhnout 22 %. Pouze špalíky mohou být z dřevotřískového materiálu. Na povrchu dřeva nesmí být stopy po prostředcích na ochranu dřeva, nepřípustná je hniloba a plísně.Přesné jsou i rozměry. Standardní dřevěná paleta má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, jsou ale i další typy s odlišnými rozměry. Některé palety mohou mít zdvojenou ložní plochu. Výroba palet – to je přesný počet dřevěných i spojovacích dílů. K výrobě jedné standardní palety je potřeba 11 přířezů, 9 špalíků a 78 hřebíků.

Výroba palet pro přepravu, ale i paletového nábytku

Dřevěná paleta neslouží jen k přepravě zboží. Oblíbený je i nábytek z palet. Firmy, pro něž je základem podnikání výroba palet, se často zaměřují i na výkup starších palet, jejich opravy, a také výrobu nábytku z palet. Dnešní výroba palet probíhá na přesných dřevoobráběcích strojích, k dispozici jsou přesné přířezy, špalky a svlaky, z nichž lze stavit různé nábytkové soupravy. Obvyklý je zahradní nábytek, ale populární jsou veřejné prostory, například kavárny vybavené pouze nábytkem z palet.

 

Témata: výroba palet, palety, výroba palet na zakázku | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300