Výroba palet podléhá českým i mezinárodním normám

Výroba palet podléhá normám
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.5.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - Jakmile se vám rozjede obchod a vy potřebujete transportovat zboží, budou se vám hodit palety. Bez nich to ani nejde. Mohou se vám hodit použité nebo nové palety. Výroba palet musí splňovat požadavky, které stanovují jak české, tak i mezinárodní normy. Například standardní palety vratné, které slouží k opakovanému uložení baleného i nebaleného zboží, a mohou se do regálů dávat na sebe neboli stohovat, mají dvě podlahy, skládají se z 11 prken (přířezů a svlaků), 9 špalíků a spojují se 78 speciálními hřebíky. Takto vyrobená paleta se dá nabírat vidlicí vysokozdvižného vozíku ze všech čtyř stran.

Výroba palet – europalet i standardních

Výroba palet nejenže podléhá normám, ale výrobce například europalet musí mít i licenci. Europaleta neboli paleta s označením EUR je vratný výrobek, které se používá při transportu zboží po Evropě. Má rozměry 1200 x 800 milimetrů, protože původně byl určen k převozu zboží v železničních vagonech, jejichž plocha umožňovala maximální pokrytí. Licenci uděluje národní železniční dopravce sdružený v Mezinárodní železniční unii (UIC), v Česku jsou to České dráhy. Výroba palet se však nemusí týkat jen europalet. Žádané jsou také standardní palety.

Maximální nosnost palety je dva tisíce kilogramů

Standardní palety podle české normy mohou mít až deset rozměrů. Výroba palet standardních v podstatě kopíruje požadavky na europalety. Dřevo může být smrkové i listnaté, vlhkost maximálně 22 procent, norma určuje i jak velké mohou být suky, kde mohou být smolníky a jaké množství trhlin je přípustné. Dřevo musí být čisté bez plísní či napadení dřevokaznými houbami. Nosnost europalety i standardní palety o rozměrech 1200 x 800 milimetrů je až 2 000 kilogramů, pokud je zboží rozloženo rovnoměrně a doléhá plnou plochou na horní podlahu.

 

Témata: výroba palet, dřevěná paleta, palety, výroba standardní palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300