Krby mají dvířka s ohnivzdornými skly

Krby s ohnivzdornými skly
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.5.2024 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Přestože už uplynuly desítky tisíc let od doby, kdy naši předkové objevili oheň, pohled na něj nás fascinuje dodnes. Při výběru topidel do nového bytu či domu přemýšlíme, jaký typ vybrat, abychom viděli plápolající plameny. Krby patří mezi atraktivní topidla, která si spojujeme s hradními síněmi či chalupou, ale jsou vhodná i do novostavby? Proč by ne?  Moderní řešení s dvířky z ohnivzdorného skla zajistí bezpečnost a co nejméně nepořádku a zároveň zachová romantický pohled na oheň. A účinnost? Ta je oproti klasickým krbům ohromující.

Krby mají oproti minulosti vysokou účinnost spalování

Krby už nejsou topidla, kde se plýtvá tepelnou energií. U klasických krbů vyletělo 80 až 90 procent tepla bez užitku komínem ven. Dnešní topidla se skleněnými dvířky využívají několik stupňů hoření. Nejdříve se odpaří voda ze dřeva, poté se přemění dřevo na dřevěné uhlí a plyny. Hoří dřevěné uhlí a plyny. Krby umožňují trojí přívod vzduchu. Primární vzduch se dostává pod topeniště a startuje spalování. Sekundární vzduch spaluje nejen plyny, ale proudí kolem skla a čistí ho. Terciární vzduch proudí nad topeništěm a umožňuje spalování dalších plynů uvolňujících se z dřevěného uhlí.

Pozor na dřevo s vyšší vlhkostí

Krby a jejich účinnost jsou úzce spojeny s vlhkostí dřeva. Pokud budeme spalovat dřevo vlhké, hodně energie se spotřebuje na jeho vysušení a přeměnu na dřevěné uhlí. Optimálně vysušené dřevo obsahuje méně než 20 procent vody. Vyšší obsah nejenže snižuje účinnost topidel, ale zároveň zanáší sazemi komín, což může po určité době zvýšit riziko požáru. V dnešní době lze krb koupit jako stavebnici a doma ho postavit. Dodávají se v různých tvarech a s různým obezděním. Oblíbené jsou nejen rustikální, ale i velmi moderní s atraktivní designem.

 

Témata: krby, krbová kamna, krby s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300