Krbová kamna mají velký výkon a umožňují sledovat oheň

Krbová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.3.2024 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Výhodnou alternativou mezi kamny na pevná paliva a krbem jsou krbová kamna. Mají vynikající výhřevnost, velký výkon a nabízejí to, co mají lidé rádi – pohled na plápolající oheň. Ale už není nutné se bát, že vylétající jiskry z krbu poškodí podlahu nebo zapálí koberec. Kamna mají dvířka se speciálním sklem, které odolává vysokým teplotám a tepelnému šoku. Topidla se sekundárním přívodem vzduchu zajišťují samočištění dvířek, takže pohled na oheň nic nenarušuje. Plášť těchto zařízení je buď ocelový, litinový, případně kombinovaný. Vnitřek je vyložen vermikulitovými či šamotovými deskami, které akumulují teplo.  

Krbová kamna disponují moderní technologií spalování

Tato krbová kamna jsou konstruována tak, aby optimalizovala proces hoření a využila maximálně tepelnou energii. Primární vzduch je přiváděn zespodu pod rošt a slouží zejména v prvních fázích při zapalování. Sekundární vzduch míří na sklo a nad rošt a uplatňuje se v hlavním procesu spalování. Některá krbová kamna využívají ještě terciární vzduch, který se dostává do horní části topeniště a umožňuje spalovat ještě nespálené plyny, dochází k tzv. dohořívání. Další výhodou některých topidel je přívod vzduchu z jiného prostoru, než z vyhřívané místnosti, takže neubývá kyslík. 

Konvekční nebo sálavé teplo?

Moderní krbová kamna spalují dřevo, dřevěné, případně uhelné brikety. Pokud má topidlo dva pláště, prostor ohřívá konvekčním způsobem, to znamená, že se ohřívá studený vzduch nasávaný mezi pláště, který v horní části proudí do prostoru. Jednoplášťová kamna předávají teplo celou svojí plochou a jde o sálavé záření, které ohřívá předměty. Vytápěná místnost se ohřeje sálavým teplem rychleji. Některá topidla mají výměník, kde se ohřívá voda, jež poté proudí do radiátorů. Tímto způsobem se dá vytápět více místností.

 

Témata: krbová kamna, krby, kamna, kamna a krby, krbová kamna s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300