Abpm vyloučí syndrom bílého pláště

ABPM SEIVA TonoTrack
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.2.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Měření krevního tlaku může být pro někoho problém, protože trpí syndromem „bílého pláště“. To znamená, že vždy, když přijde do ordinace, zvýší se mu krevní tlak a vyšetření je pak neprůkazné. V takovém případě může lékař zkusit abpm, což je měření tlaku krve po dobu 24 hodin (Ambulatory Blood Press Monitoring). Měření řídí malý automatický tlakoměr se softwarem, který má pacient u sebe. Od něho vede trubička k tlakové manžetě na paži. Přístroj měří krevní tlak ve dne po 30 minutách, v noci po 60 minutách. Pacient si vede deníček, jakou činností se po dobu měření zabýval.

Abpm umožní ověřit účinnost léků na vysoký krevní tlak

Tento druh měření krevního tlaku – abpm se dále používá kvůli přesnější diagnostice vysokého krevního tlaku, nebo pro ověření účinnosti léků. Pacient se při vyšetření musí trochu omezit, přístroj nesmí přijít do styku s vodou a není při jeho nošení vhodné vyvíjet velkou fyzickou námahu. Jde o to sledovat tlak krve při běžné činnosti. Jen tak lze zjistit, zda nejde o chorobné výkyvy. Metoda abpm je moderní způsob, jak zjistit správné hodnoty bez nutnosti pacienta hospitalizovat. Vysokému krevnímu tlaku se říká „tichý zabiják“ protože nebolí, ale dlouhodobě může způsobit vážné zdravotní komplikace.     

Přístroj TonoTrack komunikuje se všemi ambulantními programy

Existuje víc přístrojů pro abpm. Například společnost Seiva nabízí zařízení TonoTrack, které má rozměry 120 x 80 x 32 milimetrů. Využívá tlakový modul od firmy Suntech Medical, který vyniká mimořádnou přesností. Přístroj se snadno ovládá jedním tlačítkem, které lze využít, když se chce pacient osprchovat a musí si přístroj sundat. Komunikuje se všem ambulantními programy využívanými v ČR, a kromě jiného disponuje různými velikostmi tlakových manžet, aby měření bylo co nejpřesnější. Pacienti také dostávají hygienické návleky na tlakovou manžetu, které se dají snadno omýt.

 

Témata: ABPM, měření tlaku, Holter, EKG, TONOTrack, EKG Holter | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300