KARI SÍTĚ se dávají do základových desek

Kari sítě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.2.2022 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Jeden druh hutního materiálu má ve stavebnictví speciální použití. Jde o betonářskou ocel. Přidává se do betonu a po vytvrdnutí se z původních materiálů stává železobeton. Díky oceli se výrazně zlepší jeho odolnost vůči tahu. Beton je skvělý materiál, odolává vysokému tlakovému zatížení, ale pokud ho vystavíme tažným silám, odolává podstatně méně. A právě ocel mu dodá i vysokou odolnost v tahu. Z betonářského materiálu se používají různé ocelové tyče a také KARI SÍTĚ. Ty jsou převážně určeny pro betonování vodorovných ploch, například základových desek.

KARI SÍTĚ se prodávají v rozměrech až 6 x 2,4 metru

KARI SÍTĚ, stejně jako betonářské tyče, mají na svém povrchu výstupky, tzv. žebírkování, které umožňuje, aby se beton s ocelí pevněji spojil a získal tak žádoucí fyzikální vlastnosti. Samotný výrobek jsou dráty o tloušťce 4 až 10 milimetrů svařené do sítě s různě velkými oky. Dodávají se v rozměrech 3 až 6 x 2,0 až 2,4 metru. Pokládají se do čerstvého betonu, ale je nutné dodržet některé zásady, například že KARI SÍTĚ, stejně jako další betonářská ocel, musí být obaleny minimálně dvěma centimetry betonu. Pokud k oceli pronikne voda, postupně zkoroduje a železobeton ztratí svoji odolnost vůči tahu.

Koroze oceli v betonu vede až k demolicím staveb

Při betonování základové desky se KARI SÍTĚ nesmí pokládat přímo na štěrkové podloží, musí být podepřeny tak, aby pod sítí byla minimálně dvoucentimetrová vrstva betonu. Pokud se pokládají na sebe, zase mezi nimi musí být požadovaná mezera. To platí i pro betonářské tyče, když se svařují do konstrukcí a poté se prolévají betonem. Nedodržení technologických postupů se bohužel ukáže až po letech. Příklady máme kolem sebe – bourání betonových staveb po dvaceti letech či zřícení některých železobetonových lávek a mostů.

 

Témata: kari sítě, sítě do betonu kari, sítě kari do betonu, hutní materiál, betonářská ocel | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300