Tyče pro stavebnictví i zámečnické výrobky

Tyče pro stavebnictví
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.2.2017 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Z hutního materiálu jsou tyče profilovaného průřezu nejprodávanějším zbožím. Jsou určeny k výrobě konstrukcí, které se svařují, nýtují nebo spojují šrouby.Tyče stejně jako trubky či plechy se vyrábějí válcováním především za tepla. Polotovar – předvalek jde do válcovací stolice, kde se stlačuje, roztahuje, protlačuje na požadovaný tvar. Ocel při tvarování mění vnitřní strukturu, vytvářejí se vlákna a výsledný výrobek, například tyče, se dále mohou stříhat, ohýbat či svařovat. Kvalita oceli při válcování za tepla se nemění.

Tyče jako hutní materiál mají škálu profilů

Tyče jako hutní výrobek mají různý profil. Jsou tyče kruhové, čtvercové, ploché, široké, dále tyče typu I, U, L, T a další odvozeniny.Vyrábějí se také tyče tažené čtvercové a šestihranné. Kromě ocelových konstrukcí se tyče používají ve stavebnictví i strojírenství pro zpevnění stropů, výrobu zábradlí, schodišť, stožárů elektrických rozvodů, různých stojanů či k jinézámečnické a hutnické výrobě.Při výběru hutního materiálu je nutné sledovat, zda se na povrchu tyčenevyskytují nedokonalosti či vady, které by snížily pevnost i životnost výsledné konstrukce nebo její vlastnosti.

Tyče se válcují za tepla i za studena

Tyče se válcují i za studena, pokud je nutné zvyšovat jejich pevnost i přesnost opracování. Tvářením se mění vnitřní struktura oceli a výrobek získává lepší vlastnosti než při tváření za tepla. Pro výrobce je toto zpracování výhodnější, protože dosahuje nižších nákladů, vysoké produktivity práce, a také odpad je menší než při válcování za tepla.Tyče pro konstrukce musí mít takové parametry, které vyhovují dalšímu zpracování. Například u tyče pro svařované konstrukce je nutné vybrat ocel vyšší kvality, taková ocel je vždy svařitelná. Pro žárové zinkování musí mít ocel vhodné chemické složení. 

 

Témata: tyče, hutní materiál, betonářská ocel, ocelové profily, speciální profily | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300