Zátěžové EKG umožňuje odhalit skryté srdeční vady

Zátěžové EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.2.2017 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Fyzickou kondici sportovců nebo činnost srdce při zátěži zjišťuje zátěžové EKG. Jde o komplexní vyšetření, které umožní zjistit chování srdce nejen při fyzickém výkonu, ale i odhalit skryté srdeční vady. Výzkumy ukázaly, že i vrcholoví sportovci trpí srdečními vadami, které se neprojeví ani při zvýšené námaze. Komplikace nastanou až při dosahování nadměrných výkonů. Zátěžové EKGneboli ergometrie dokáže na tyto vady srdeční činnosti upozornit a ochránit tak sportovce před případným kolapsem.EKG v ergometrii slouží i pro sledování srdečních chorob a jejich vývoje.

Pomocí EKG se zjišťuje postup léčby

Zátěžové EKG spočívá v tom, že pacient cvičí na rotopedu nebo běhacím pásu a postupně zvyšuje svůj výkon. EKG zaznamenává srdeční činnost a obvykle se měří ještě tepová frekvence a krevní tlak.Zátěžové EKG předepíše lékař i po prodělaném infarktu, aby se zjistilo, jak postupuje léčba. Při zátěži stoupá spotřeba kyslíku, který je nutné rozvést do svalů, srdce musí pracovat usilovněji a ke své činnosti potřebuje také kyslík a živiny. Pokud jsou srdeční cévy obalené tukem, nemohou se rozšířit a srdce má nedostatek kyslíku. EKG sleduje, zda srdce zvládá zatížení nebo ne a správná interpretace EKG křivek ukáže, kde jsou problémy.

EKG přístroje dokáží upozorniti i na případné chyby v záznamu

Zátěžové EKG měří speciální EKG přístroje, které zaznamenají klidové EKG a poté zátěžové. Špičkové přístroje EKG mají velký barevný displej s dotykovým i klávesnicovým ovládáním, dají se přemísťovat na vozíku a mají k dispozici tiskárnu, jež umožňuji tisk i během testu.Přístroje na zátěžové EKG dokáží samy řídit ergometry i běhací pásy podle potřeby vyšetření. Upozorňují současně i na případné chyby. Přístroje na zátěžové EKG používají tělovýchovné instituce i specializované kliniky.

 

Témata: EKG, EKG Holter, zátěžové EKG, měření tlaku, ABPM | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300