Hostingové služby – skvělá náhrada za vlastní servery

Hostingové služby
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.2.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Pro jednotlivé uživatele i menší firmy je samozřejmé, že využívají hostingové služby. Jim se nevyplatí kupovat si vlastní servery, starat se o jejich provoz a zajišťovat celodenní servis. Provoz hostingové služby je levný, protože její administrátoři se starají o tisíce webů, mailových schránek, zajišťují péči o hardware i zálohovací zdroje. Provoz hostingové služby je ekonomicky výhodný.Hostingové služby a jejich výhodypoznaly i velké společnosti, které nakonec ušetří náklady za provoz svého počítačového centra. Vždyť střediska webhostingových serverů jsou v pohotovosti 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Multihosting je ekonomicky výhodný

Hostingové služby, jinak také webhosting, zajišťují firmám či jednotlivých uživatelům místo na internetu. Menší firmy využívají tzv. sdílení serverů neboli virtuální servery, které umožňují zjednodušit obsluhu webů a mailů, v případě potřeby přenosu většího objemu dat rozšířit aktuálně místo na dalších serverech. Firmy, které mají více domén, využívají tzv. multihosting. Je vhodný pro méně obsáhlé či soukromé weby. Multihosting funguje tak, že jednotlivé domény neboli adresy internetových stránek se dělí o místo na webovém, databázové a mailovém serveru. Přidělená místa pro multihostingna serveru mohou mít kapacitu několika desítek domén.

Hostingové služby mají výkonné SSD úložiště

Multihosting se však nehodí pro náročné weby či databáze. Dnes se v rámci hostingové služby stále častěji využívá tzv. cloud hosting, který umožňuje pronajmout si hardware se zálohami, služby se spolehlivým operačním systémem či programy i aplikace. Dnes už je zbytečné vše si instalovat do počítače a provozovat na vlastním serveru. V rámci hostingové služby se vše dá pronajmout jako balíčky služeb. Špičkové hostingové služby dnes využívají moderní SSD úložiště, které jsou podstatně rychlejší při čtení i zápisu, mají nižší spotřebu, delší životnost a větší mechanickou odolnost než klasické disky.

 

Témata: hostingové služby, multihosting, vlastní server, datové centrum, hosting, Cloud hosting | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300