Využití krbů a kamen

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 10.2.2014 | Reality, bydlení

Hradec Králové (Pressweb) - Mezi lidmi existuje velký podíl těch, kteří by si velice rádi doma vychutnávali pohled do hořících plamínků krbu. Většina si ovšem tento prožitek nikdy nedopřeje, což je poměrně škoda, protože krby a kamna nejsou pouze pěkným doplňkem, ale také zajímavým řešením tepla v domácnosti.

Krby a krbová kamna

Plameny, praskající dřevo a pohled do přírodního světla, které vzniká spalováním topiva, působí na lidskou psychiku velmi pozitivně. Ať už jde o krbová kamna, která představují o něco praktičtější řešení pravého ohně v domácnosti, nebo klasické krby.

V čem že jsou krbová kamna výhodnější? Nepředstavují jen pěkný ohýnek pro potěchu oka a mysli. Jsou určená také k celoplošnému vytápění místností a mohou tak zcela nahradit jiné topné systémy. V kamnech lze standardně spalovat dřevo, brikety nebo uhlí. V základní levnější formě jsou k dostání sálavá krbová kamna, která topí pouhým přenosem tepla z těla kamen do okolí. O něco dražší varianta pak představuje krbová kamna s výměníkem tepla, která se liší přidáním dalšího média přenášejícího teplo. Výměník obsahuje vzduch nebo vodu, které se ohřívají a dále přenášejí teplo do okolí. Krbová kamna mohou být buď jen litinová, nebo obložená kachlemi.

U krbů je situace odlišná, především co se týče ceny. Právě to je důvod, proč si většina lidí většinou krby nikdy nepořídí. Pokud byste ovšem přesto měli možnost krb do své domácnosti zakomponovat, máte na výběr z několika možností. Jednak existují otevřené krby, které se dnes ovšem pořizuj spíše velmi vzácně, poněvadž otevřený oheň je vždy nebezpečnější, než oheň krytý, nemají takovou tepelnou účinnost a současně také otevřené krby způsobují více nepořádku. Proto se obvykle volí varianta s krbovými vložkami. U krbové vložky se jedná se o litinovou nebo ocelovou konstrukci, která je vložená v krbu, má žáruvzdorná dvířka tvořená odolným sklem. Krb pak lze využít k vytápění jedné nebo více místností. V závislosti na tom, jestli je také krbová vložka opatřena výměníkem tepla, mohou krby být jen sálavé, nebo teplovzdušné a teplovodní.

Témata: krby, kamna, krbová kamna

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz