Práce v zahraničí a kde hledat dobrou nabídku a příležitost

Zadavatel: Creative Digitus | 10.12.2018 | Kariéra, vzdělávání
Autor fotografie:
Práce v zahraničí

Práce v zahraničí může být jen letní brigáda a cesta za atraktivním výdělkem nebo úplně nový životní směr, když si vyberete Austrálii či Kanadu. Nabídky práce v zahraničí už nejsou jen pro studenty a nemusíte být ani au-pair. Naleznete i pozice bez znalosti jazyka nebo práci pro páry. Pusťte do života změnu! Odjeďte pracovat do zahraničí!

Nabídky práce v Evropské unii pro občany ČR

Po vstupu do Evropské unie se občanům ČR naskytla celá řada možností pracovat v zahraničí. V jakékoliv členské zemi EU musí mít naši občané stejné pracovní podmínky, jako místní. To znamená nejen možnost dostávat za práci stejnou mzdu, ale mít i nárok na zabezpečení v důchodu nebo sociální dávky. Kdekoliv v eurozóně můžete pobývat 3 měsíce jen s cestovním pasem nebo s občanským průkazem.

Pro delší pobyt v zahraničí spojený s prací je lepší registrace. Německo a Rakousko dlouhá léta vyžadovalo pracovní povolení, nyní už od povinnosti upustilo. Různé země EU předepisují některé povinné nebo doporučené registrace, například přihlásit adresu pobytu.

Nabídky práce se liší, vše závisí na jazykových znalostech. Už běžné pracovní pozice jako číšník, servírka, prodavač, řidič, dostávají mzdu v přepočtu vyšší než 60 tisíc korun. Je třeba však vzít v úvahu náklady na bydlení a na život v zemi. Země EU jako Velká Británie, Rakousko, Německo, Španělsko nebo Francie nabízí i letní brigády pro studenty nebo běžné občany. Anglie přes letní sezónu nabízí i práce na farmě nebo si ji vybírají dívky, které vyráží pracovat jako au-pair. Práce pro páry není nabízena v rámci inzerce standardně v popisu, avšak dle zkušeností řady Čechů je např. práce na farmě ideální pro pár či kamarády, kteří chtějí pracovat spolu.

Jak hledat práci v Evropské unii

Práci si můžete najít vlastními silami za pomoci zahraničních portálů nebo se obrátit na agenturu. Práce přes agenturu se hledají rychleji a mohou vám pomoci i se zajištěním ubytování a ostatními dokumenty. Složitější je to s hledáním práce v zahraničí bez znalosti jazyka. V takovém případě je pomoc agentury skutečně vhodná. Samozřejmě musíte počítat, že si dost připlatíte.

Pracovní povolení pro práci ve světě

Poznejte, jak se pracuje ve světě. Práce v zahraničí může znamenat i pracovní pozici na úplně opačném konci světa. Na jiném kontinentu, než je ten evropský. Studenti mají výbornou možnost využít Work and Travel víza v USA. Jedná se o program pro studující nebo mladé lidi do třiceti let, kdy tři měsíce pracujete a měsíc můžete v zemi cestovat.

Kdo má toulavé boty, může zamířit ještě dál. Třeba do Austrálie nebo na Nový Zéland. Využijete program Work and Holiday v Austrálii a na Novém Zélandu Working Holiday. Každý z nich má trochu jiné podmínky a přihlašovací proces, avšak vše zvládnete svépomocí bez nutnosti platit agenturu. Podobně jako Anglie nabízí i Austrálie a Nový Zéland programy au-pair. V obou případech však musíte počítat s vyššími náklady před příjezdem i na pobyt v zemi. Pokud budete kombinovat práci a studium, pak budete omezeni počtem pracovních hodin.

Pracovní víza budete vyřizovat ještě před odjezdem. V Austrálii a na Novém Zélandu jsou nabízené především práce v pohostinství, na plážích nebo v menších obchodech. Pro příjezd do země bude lepší mírně pokročilá znalost angličtiny.

Zajímavé pracovní příležitosti nabízí i Kanada. Nejvíce pracovních pozic je nabízeno v horských lyžařských střediscích a v turistických destinacích ať už v pohosinství, úklidu či manuálních prací. Do Kanady můžete vycestovat až do věku 35 let. Vízum v rámci programu Zažijte Kanadu Working Holiday si vyřídíte pouze jednou a můžete se do země i několikrát vrátit. V Kanadě se odměny za práci pohybují v minimální hodinové sazbě nad 200 Kč.

Working Holiday víza pro občany ČR nabízí ale i další země jako je např. Izrael, Chille, Jižní Korea, Taiwan anebo nově dokonce Japonsko.  

Jak hledat práci mimo EU

Pokud se chystáte vycestovat mimo země Evropské unie a začít v zemi pracovat, je lepší mít určitou úroveň angličtiny. Pokud odjíždíte jako začátečník, rozmyslete, zda nezvolit studium jazykových kurzů a poté hledat práci pomoci agentur. Práce v zahraničí mimo země Evropské unie vyžaduje více dokumentů než v rámci práce EU.

Témata: práce v zahraničí, working holiday, Anglie, austrálie, USA, Kanada, aupair, práce v EU, Evropská unie, pracovní víza | Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika