Ocelové profily jsou nosníky s různými průřezy

Ocelové profily
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.12.2018 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Co jsou ocelové profily? Asi nejznámější je lidový název traverza. Jde o profil typu I, který se využívá jako nosný prvek pro konstrukce. Ocelové profily, častěji jako profilová ocel, mají různou tloušťku a různý průřez. Kromě „traverzy“ tedy, profilu typu I, se do této kategorie řadí profily U, H, L a jejich odvozeniny jako IPE, UPE, HEA a HEB. Vyrábějí se v hutích zejména válcování za tepla. Ocelový polotovar prochází válcovacími stolicemi a postupně se formuje do požadovaného tvaru. K získání skutečně přesných rozměrů a větší odolnosti ocelových výrobků se volí technologie válcování za studena.

Ocelové profily – lze zvolit přesný typ i tloušťku

Ocelové profily mají tu výhodu, že projektanti dokáží díky znalostem vlastností ocele zvolit přesný typ i rozměr, a stavbu navrhnout opravdu efektivně. Většina staveb ze zdiva či betonu je naddimenzovaná, protože nelze přesně vypočítat požadovanou odolnost vůči tažným i tlakovým silám. Ocelové profily tak umožňují, aby stavba byla při stanovené nosnosti co nejlevnější. Ocelové konstrukce se dosud využívají při návrhu průmyslových či skladových hal, ale stále častěji pronikají i do výstavby rodinných domů.

Ocelové konstrukce lze stavět po celý rok

Ocelové profily mají i další výhody. Ocelové konstrukce se dají stavět po celý rok, takže ani zima a mrazy nenaruší jejich výstavbu. Pro objekty, které využívají zdivo a beton, přichází právě při mrazech delší technologická přestávka. Ocelové konstrukce jsou také lehčí při stejné nosnosti, lze je stavět i na méně pevném podloží, dobře reagují na nestabilitu či otřesy. Díky své odolnosti vůči tahu jsou ocelové profily vhodné pro konstrukce, jež mají větší rozpětí stropu a střech. Takové haly poskytují pro skladování větší prostor na stejném půdorysu jako zděné haly. 

 

Témata: profilová ocel, ocelové profily, kari sítě, nosníky, úhelníky, jakly, hutní materiál | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300