Soused zaslechl volání o pomoc a pohotově vytočil linku 156

Pozorný soused, který zaslechl z vedlejšího bytu volání o pomoc, zalarmoval v sobotu 18. listopadu 2017 ráno zlínskou městskou policii. Pět minut po půl deváté tak do domu poblíž městského centra zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.
O sedmi minut později strážníci zjistili od oznamovatele, že ve vedlejším bytě leží na podlaze indisponovaná žena.

Celý článek | původní zdroj: Městská policie Zlín

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 7.12.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Nečekaný průběh měla obědová pauza, kterou trávila hlídka Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy na služebně. Ta se nachází v přízemí tzv. I. segmentu, což je atypický bytový dům s neuvěřitelnými 360 bytovými jednotkami a značným množstvím obchodů, ordinací a dalších prvků občanské vybavenosti.
Přibližně minutu před druhou odpolední v pondělí 4. prosince 2017 se na okrskovou služebnu dostavil kolemjdoucí muž.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 7.12.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí. Zloději jsou v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou vlastní neopatrností. MP Zlín proto i letos realizuje bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměřuje na prevenci majetkových deliktů.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 5.12.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Seniorka, která se ve středu 15. listopadu 2017 v podvečer bezcílně pohybovala mezi bytovými domy na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy, nenechala lhostejným jednoho z tamních obyvatel. Muž se jí nejprve pokusil sám pomoci, ale když mu paní nedokázala říct, odkud jde a co hledá, vytočil raději linku tísňového volání městské policie – 156. Několik minut před sedmnáctou hodinou tak na místo zamířila hlídka z místního okrsku.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 5.12.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

O pořádné pozdvižení se postarala ve čtvrtek 2. listopadu 2017 po poledni na náměstí Míru podnapilá žena. Padesátiletá Zlíňanka, které v organizmu kolovalo téměř 1,6 promile alkoholu, nedokázala kontrolovat své chování a dokonce se pokusila napadnout strážníka městské policie.
Dvacet minut po poledni kontrolovala hlídka MP Zlín skupinu sociálně nepřizpůsobených osob.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 9.11.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Počínaje středou 8. listopadu 2017 byla zahájena rekonstrukce pracoviště Stálého operačního centra Městské policie Zlín. Děje se tak po více než deseti letech nepřetržitého provozu.
„Stálé operační centrum je z hlediska řízení přímého výkonu služby naprosto klíčovou součástí zlínské městské policie. O tom nejlépe vypovídá skutečnost, že za uplynulých deset let bylo jen na lince tísňového volání – 156 přijato více než 58 tisíc oznámení od občanů Zlína,“ sdělil ředitel MP Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 9.11.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Flagrantní nepochopení toho, co se dá pořídit v obchodu s erotickým zbožím, předvedl ve čtvrtek 19. října 2017 odpoledne 45letý muž ze Zlína. Ten si nepřišel pořídit pomůcku či jiný předmět pro zpestření vlastní kratochvíle, ale dožadoval se po prodavačce poskytnutí erotických služeb. Když neuspěl, začal ženu častovat vulgárními urážkami.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 29.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

MP Zlín děkuje spoluobčanům, kteří respektují dnešní zákaz vstupu na Lesní hřbitov a také těm, kteří se podíleli na šíření této informace prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí. Do nedělního poledne přečetlo tuto zprávu na našem webu přes 3 000 čtenářů.
Některé z našich spoluobčanů však od návštěvy Lesního hřbitova neodradilo ani toto varování, ani samotné počasí, ba ani vysvětlující cedule u vstupů a pásky s nápisy "ZÁKAZ VSTUPU".

Zadavatel: Městská policie Zlín | 28.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Městská policie Zlín upozorňuje na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu s extrémním stupněm nebezpečí, která platí od 00:00 hod. do 19:00 hodin neděle 29. října 2017:
V průběhu noci ze soboty na neděli a v neděli dopoledne bude postupně zesilovat západní vítr.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 27.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Tak jako každý rok, i letos posiluje Městská policie Zlín v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých kontroly na zlínských hřbitovech.
Od tohoto týdne tak strážníci denně zajíždí nejen na Lesní hřbitov, ale nevynechávají ani místa posledního odpočinku v dalších částech města. Zvýšené kontroly pak budou pokračovat přes samotný svátek zesnulých i po dobu dalších dvou týdnů.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 27.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Pád cyklisty z jízdního kola zachytila kamera městského dohlížecího systému ve čtvrtek 19. října 2017 odpoledne v centru Zlína. Ten se nenadále zastavil na pěší zóně a v důsledku probíhajícího epileptického záchvatu následně upadl přímo na hlavu. Během několika málo okamžiků tak na místo směřovala nejbližší motorizovaná hlídka Městské policie Zlín a taktéž kolemjedoucí cyklista.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 27.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Nečekané překvapení čekalo na pracovníky svozového vozidla Technických služeb Zlín v pátek 13. října 2017 dopoledne. Když prováděli odvoz papírového odpadu ve čtvrti Letná, nalezli v jedné z nádob spícího muže, který po probuzení odmítl útulnou popelnici opustit.
K vyřešení této svízelné situace tak musela na místo zamířit hlídka Městské policie Zlín.

Zadavatel: Městská policie Zlín | 27.10.2017 | Krimi, černá kronika, Zlínský kraj

Ve spolupráci s veřejností se podařilo strážníkům Městské policie Zlín dopadnout přímo při činu dvojici mladíků, kteří se rozhodli realizovat své výtvarné představy na zdech podchodu u zastávky MHD Zahradnická.
Čtvrthodinu před sedmou večerní ve čtvrtek 5. října 2017 přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení o poškozování cizího majetku na třídě Tomáše Bati.

Obrázek uživatele Městská policie Zlín
Zadavatel:

Městská policie Zlín

Santražiny 3312
760 01 Zlín
Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Janík
Tiskový mluvčí
info@mpzlin.cz
+420 577 630 506
Městská policie zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku.
Městská policie Zlín
Santražiny 3312
760 01 Zlín
Česká republika
info@mpzlin.cz
Tel: +420 577 630 500