Nepřátelé zaútočí v Městské knihovně v Praze

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 19.5.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Mini sci-fi fest - plakát

Praha (Pressweb) - Léto v Městské knihovně v Praze odstartuje série žánrových filmů, promítaných v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí pod souhrnným názvem Mini sci-fi fest. V rozmezí od 2. do 16. června se diváci mohou těšit na pět nových snímků, zahrnujících i premiérovou projekci filmu Jurský svět a jeden starší, dnes již kultovní snímek, Moon.

Ex Machina

Festival uvede snímek Ex Machina britského režiséra Alexe Garlanda. Snímek vypráví příběh Caleba, kterého jeho zaměstnavatel, geniální vědec Nathan využije pro svůj technologický experiment. Caleb tak potkává Avu, unikátního robota s umělou inteligencí. Jak moc dokáže být Ava lidská či jak se Caleb vyrovná se svou rolí pokusného morčete, se diváci mohou přijít podívat v úterý 2. června.

Moon

Moon, promítaný 3. června, je jediným snímkem tohoto festivalu, který nevznikl v letošním roce. Tento dnes již kultovní vědeckofantastický snímek promítáme pro pravověrné fanoušky z klasické 35 mm filmové kopie. Ve filmu uvidíme Sama Rockwella v roli astronauta, který je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu a který začíná mít pocit, že to nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám.

Země zítřka

Na středu 10. června je připravena mysteriózní novinka od režiséra Brada Birda (Mission: Impossible - Ghost Protocol, Úžasňákovi). Hlavní roli v ní ztvárnil George Clooney, který se společně s Britt Robertsonovou vydává na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka“. Film je promítán s českým dabingem.

Jurský svět

Ve čtvrtek 11. června se fanoušci dinosaurů Stevena Spielberga dočkají premiéry nového snímku Jurský svět. Film, promítaný ve 3D s dabingem, nás opět zavede do zábavního parku. Tentokrát vše klape jak má, ale jen do té chvíle než mezi praještěry přibyde nový, geneticky vylepšený druh dinosaura – Indominus Rex.

Konečně doma

Po krvelačných prehistorických příšerách si mohou diváci odpočinout u vtipné animované komedie Konečně doma, promítané v dabované verzi ve 3D. Buvové, mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem, dorazí na naši krásnou modrou planetu v sobotu 13. června.

Šílený Max: Zběsilá cesta 

Festival uzavře v úterý 16. června dlouho očekávaný comeback Šíleného Maxe, který se pustí do zběsilé honičky s pouštními gangy. Mela Gibsona nahradí Tom Hardy, který ztvárnil např. postavu Bana ve filmu Temný rytíř povstal. Po jeho boku stane Charlize Theronová.

 

Nenechte si ujít fantastický filmový zážitek.

Těšíme se na vás!

 

 

Mini sci-fi fest

2. – 16. 6. 2015

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)

Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce 

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tz_mini_sci-fi_fest_2015.docx39.64 KB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon mini_sci-fi_fest_mkp.jpg1.05 MB
Témata: Městská knihovna v Praze, Sci-fi, Jurský svět, film, premiéra, Ex Machina, Šílený Max | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555