Sjednejte si nejlevnější povinné ručení

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 14.10.2014 | Auto-moto, logistika
Najděte nejlevnější povinné ručení

Uničov (Pressweb) - O tom, co se změnilo od ledna roku 2014, se psalo a píše dnes a denně. Je to hlavně proto, že přestože se jedná o stokrát omílané téma, ti z vás, co si jdou zřídit povinné ručení, znovu a znovu zjišťují novinky v této oblasti. Proto si dnes uděláme stručný průřez povinným ručením, ať víte, do čeho jdete.

Bude vás to něco stát

Sehnat levné povinné ručení je od ledna roku 2014 poměrně oříšek. Největší změnou jsou příspěvky to tzv. Fondu zábran škod. Částka se pro vás zvýší kvůli tomuto fondu o 3 %. Tyto finance spravuje Česká kancelář pojistitelů, která v současnosti přebírá velké množství odpovědností. Jednou z nich je také finanční zodpovědnost za nepojištěné řidiče a automobily. Tyto 3 % budou rozdělovány, nebo lépe řečeno, již jsou rozdělovány, mezi integrovaný záchranný sbor.

Povinné ručení podražilo také kvůli dalšímu zvláštnímu příspěvku hasičům na jejich výjezdy, které teď musí pojišťovny za každý výjezd k nehodě platit. Toto zdražení jste ale mohli pocítit již v roce 2013, kdy toto zdražení dopadlo na vaše povinné ručení.

Radikálně se mění vyplácení pojistky

O částce, která bude rozdělena mezi účastníky nehody, kteří ji nezpůsobili, rozhodne soud na základě přesných tabulek. Od roku 2014 existuje přesné ohodnocení jednotlivých úrazů. Pokud se budete hodně snažit, můžete na internetu najít, kolik dostanete peněz za zlomenou ruku, nebo otřes mozku apod.

Se změnou vyplácení se také změnila výše povinného ručení. Vznikly tzv. limity, které si při zřizování povinného ručení určujete. Jedná se o dvě hodnoty, jedna z nich označuje věcné škody a druhá škody způsobené na zdraví. Můžete vybírat ze zákonem daného nejnižšího povinného ručení, které činí 35 milionů korun, pak máte ještě na výběr ze 70 a 150 miliony. Základní limit nemusí vždycky stačit. Pakliže způsobíte dopravní nehodu, do které se zapojí nákladní automobil, který bude převážet drahý náklad, budete muset všechno nad 35 milionů zaplatit ze svého.

Přemýšlejte tedy při zřizování vlastního povinného ručení nejen nad ušetření nějaké té koruny, ale také nad praktickými věcmi. Tak, a teď si zkuste sjednat nejlevnější povinné ručení.

Témata: povinné ručení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz