Firmy urychlují výběr zaměstnanců, aby jim lidé neutekli ke konkurenci

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 14.8.2018 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 14. 8. 2018: U nadpoloviční většiny firem (54 %) trvá výběrové řízení na obsazení pracovní pozice maximálně jeden měsíc. Téměř třetina firem (31 %) přitom potvrdila, že v posledním roce výběr zaměstnanců urychlila. Vyplývá to z online průzkumu, který mezi zaměstnavateli uskutečnila personální společnosti Předvýběr.CZ.

„Důvodem je jednoznačně obava, aby zajímavý uchazeč mezitím nepřijal pracovní nabídku u jiného zaměstnavatele,“ vysvětluje František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ. Tento důvod zkracování výběrového řízení v průzkumu potvrdilo 43 % firem, kterých se to týká.

Na druhou stranu, nedostatek lidí na pracovním trhu pro šestinu firem znamená nutnost hledání nových kolegů protáhnout. Dvě třetiny firem (62 %) hlásí, že zájemců o volné místo se v posledním roce hlásí méně než dříve. „Podle poloviny z těchto respondentů je uchazečů o práci zhruba o čtvrtinu až polovinu méně, třetina dokonce cítí větší nedostatek zájemců,“ uvádí František Boudný.

Přestože je zájemců o práci velký nedostatek, přetrvává na straně zaměstnavatelů často kritizovaný nešvar - 26 % lidí, kteří se v poslední době zúčastnili pohovoru, nedostali od firmy, která je pozvala, žádnou odpověď, vyplývá z průzkumu mezi uchazeči o práci, který proběhl souběžně. Potvrzuje se ale velký tlak na zaměstnavatele, kteří se snaží reagovat rychle: 53 % zájemců o práci dostalo vyrozumění o výsledku pohovoru do jednoho měsíce.

„Máslo na hlavě mají ale i uchazeči o práci, mezi nimiž se v posledním roce rozmohl velký zlozvyk – často na domluvený pohovor vůbec nedorazí,“ říká František Boudný. Podle jeho odhadu se to u nižších pozic týká každého druhého a u prodavačů až dvou třetin z lidí pozvaných k pohovoru.

Nejčastěji je v současnosti ve firmách fluktuace do 10 % (uvedlo 46 % zaměstnavatelů) či v rozmezí 10-20 % (podle 39 % respondentů).

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024