Betonářská ocel: rozhoduje kvalita ne cena

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.6.2018

Praha (Pressweb) - Betonářská ocel je hutní materiál, který zpevňuje beton a vytváří z něj železobeton. Při výběru sice rozhoduje cena, ale důležitá je kvalita. Pokud se vkládá do betonu nekvalitní ocel, parametry v tahu jsou horší a železobeton nebude tak pevný zejména při kritickém namáhání. Spojení ocele a betonu je důležité. Oba materiály mají stejnou teplotní roztažnost, ale jiné fyzikální vlastnosti. Beton je vysoce odolný vůči tlaku, ale při působení tažných sil se snadno trhá. Odolnost vůči tahu do železobetonu přinesla až betonářská ocel.  Díky ní se mohly stavět mrakodrapy a budovat velká vodní díla.  

Betonářská ocel je většinou tyčovina a kari sítě

Při tvorbě železobetonu je důležité, aby se beton a ocel k sobě pevně spojily. Proto má betonářská ocel žebírkování, což jsou vroubky po celém obvodu tyče. Její cena se pak liší podle toho, jaký je průměr tyče, nebo zda jde o kari sítě. To jsou ocelové dráty se žebírkováním svařené do sítí s různou velikostí ok. Pokud na internetu hledáte spojení - betonářská ocel cena – objeví se kategorie samostatných ocelových tyčí, tzv. roxorů, kari sítě, nebo svitky. Poslední druh z nabídky například firmy Technimat znamená, že kari sítě ze žebírkové oceli jsou dodávány stočené v balících.

Při betonování lze použít jako betonářkou i hladkou ocel

Při výběru – betonářská ocel cena – rozhoduje také to, k jakému účelu se železobeton využije. Pokud stavební prvek nevyžaduje vysokou mez skluzu, tedy soudržnost betonu a ocele, lze využít i hladkou betonářskou ocel. Cena je nižší než u žebírkové oceli. Pro dobré upevnění v betonu se většinou používají hladké tyče na konci ohnuté do háku. Betonářská ocel je významným artiklem v kategorii hutního materiálu. Kromě ní specializované firmy nabízejí ještě trubky, profilovou ocel, jakly či plechy.

 

Témata: betonářská ocel cena, cena betonářské oceli, hutní materiál, hutní materiál levně, ocelové profily, profilová ocel, kari sítě

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300