Co dělat v Ostravě - 23 tipů na báječně strávený čas

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 29.4.2018 | Cestování, gastronomie

Co dělat v Ostravě? Možná si pokládáte stejnou otázku. Co také ve městě, které máme všichni v paměti zapsáno jako město uhlí a železa? Ostrava se však za poslední léta změnila a stala se z ní moderní metropole.

Pohybujete se zrovna někde poblíž a máte chvilku nebo tu hodláte strávit celý víkend? Poradíme vám, jak si můžete užít plno zábavy v Ostravě i vy!

Kupa zábavy - Ostrava

Máte rádi rychlost, adrenalin a sport nebo vás lákají památky a muzea? V Ostravě si každý přijde na své.

Co dělat v Ostravě - Zábava, rychlost, adrenalin!

Pokud tato tři slova vystihují to, co byste chtěli zažít, určitě zkuste následující aktivity.

1. Exit Door Ostrava - Únikové hry

Zažijte nezapomenutelné. Důležitá je logika a smysl pro spolupráci.

Cena hry je 640 – 1200 Kč v závislosti na době hry a počtu hráčů. Vyberte si den a čas a rezervujte si hru dopředu na našem webu nebo telefonicky.

· Laser Game Ostrava

Sportovně společenská střílečka využívající moderních technologií s prvky sci-fi. Oblečte si vestu a laserovou pušku a otestujte své schopnosti.

Rezervaci času hry je nutno udělat předem.

· Paintball ELITE

Paintball je hra dvou týmů, ve které je vaším úkolem ukořistit vlajku a obsadit budovu. Soupeře můžete vyřadit ze hry označením barvou vystřelenou ze značkovacích pistolí. Minimální počet hráčů je 10.

· Virtuální Realita

Ponořte se do zcela jiného světa a užijte si plno zábavy s v centru Ostravy. Stačí si jen vybrat, co vás zaujme nejvíce.

Pro rodiny s dětmi

A jaké na vás čekají v Ostravě aktivity, pokud jste rodina s dětmi? I pro vás je zde mnoho možností. Stačí si jen vybrat, co bude nejvíce bavit vás i vaše děti.

· Miniuni Ostrava – minisvět

Chtěli byste vidět nejznámější stavby světa, ale nemáte dostatek prostředků pro uskutečnění tolika zahraničních cest? Zajděte do Miniuni v Ostravě.

Mají otevřeno od úterý do neděle a vstupné stojí 70 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti.

· ZOO Ostrava – fauna celého světa na dosah

Zoologická zahrada je vždycky sázka na jistotu. Potěší malé i velké. Mimo výběhů, voliér a akvárií s živočichy z celého světa nabízí Zoo i další zajímavé aktivity.

· DinoPark Ostrava

Unikátní atrakce, díky níž můžete nahlédnout hluboko do historie. Najdete tu mnoho ozvučených scén s robotickými modely dinosaurů a další atrakce.

Vstupné pro dospělé stojí 150 Kč a pro děti 100 Kč.

· Dětský ráj Ostrava

Pokud si rádi dáte kávu a zákusek a chcete, aby to bavilo i vaše děti, Dětský ráj je to pravé místo pro vás. Najdete zde Kavárnu s dětskou hernou a hlavně velké oplocené venkovní hřiště plné zábavy.

Co navštívit v Ostravě – za kulturou a průmyslem

Jste kulturně založení a zajímáte se o architekturu nebo průmysl? Pak určitě navštivte následující místa.

· Ostravské muzeum

Muzeum má stálou expozici věnovanou uměleckohistorickým sbírkám a hornictví.

Vstupné stojí 70 Kč pro dospělého, 40 Kč pro dítě.

· Slezskoostravský hrad

Za první zmínkou o tomto hradu musíme jít hluboko do minulosti. Objevuje se totiž už v srpnu roku 1297. Hrad se nachází přímo v centru města.

Vstupné pro dospělého stojí 80 Kč, pro děti polovinu.

· Landek Park

Landek Park není jen hornické muzeum a naučná stezka, ale areál o rozloze 35 hektarů, jehož součástí je sportovně relaxační areál, camp a stravovací zařízení.

· Důl Michal

Pokud Vás zajímá hornictví, určitě musíte tento důl navštívit. Můžete si vybrat z více prohlídkových okruhů a také navštívit rozvodnu s modely a hernou se stavebnicí Merkur.

· Vyhlídková věž Nové radnice

Navštivte nejvyšší radní věž v České republice a přesvědčte se, že Ostrava už dávno není ,,černá“, ale spíše ,,zelená“.

Jak strávit v Ostravě volný čas – pro sportovce

I v Ostravě se určitě najde spousta sportovců a sportovních nadšenců. Můžete si jít zaběhat do centra města nebo využít jeden z Ostravských sportovních areálů. Užijete si volný čas s přáteli a ještě budete dělat něco pro zdraví.

· Sportovní, ozdravné a zábavní areály Sareza

V těchto areálech se nenachází pouze bazénové centrum, ale také saunové centrum nebo fitness centrum. Jsou tu také haly a hřiště na spoustu dalších sportů, jako je volejbal, curling, Judo nebo Pétanque. Najdete zde také bufet se širokým sortimentem nápojů a rychlého občerstvení.

· Vaňkův kopec - Mountainboard, lyžování na trávě, Zorbing

Ski areál Vaňkův kopec vítá milovníky sportů jak v zimě, tak v létě. Jak to? Můžete si zde totiž vyzkoušet lyžování na trávě a smutnit nemusí ani snowboardoví nadšenci, pro které je tím pravým Mountainboard.

Zorbing, kutálení z kopce v plastové kouli (jednotlivě nebo ve dvojici), se může na první pohled zdát nebezpečné, ale není se čeho bát.

· Fitpark

Najdete zde nejen fitness centrum, ale i 4 badmintonové kurty. Můžete se také osvěžit drinkem na baru.

· Cyklostezka kolem řeky Ostravice

Pokud máte rádi přírodu a hledáte místo pro relaxování uprostřed města, určitě se vydejte sem.

Nabízí Ostrava zábavu i pro studenty?

Samozřejmě!

· Vrtule Club

Nachází se v areálu VŠB a oblíbili si ho mladí lidé z celé Ostravy i zahraniční. Dýchne na vás studentská atmosféra a užijete si jedinečnou večerní akci, při které jistě poznáte spoustu nových lidí.

· Ulice Stodolní

Bývala to ulice plná barů a diskoték. I dnes si tu můžete užít zábavu v tanečním baru, ale studenti sem chodí spíš přes den na levné jídlo. I přes noc tu pak funguje několik stánků se studentskými rychlovkami.

· Barrák Music Club

Mezi studenty velmi oblíbený a hojně navštěvovaný klub v centru města. Na své si tu přijdou milovníci všech hudebních žánrů a studentských akcí. Je tu také bar, kde se můžete osvěžit drinkem.

· Atlantik - klub a kavárna

Klub a kavárnička, kde se můžete sejít s kamarády. Je to oblíbené místo ostravských studentů. Nachází se zde i Minikino a klub Parník. Občas se tu také konají cestovatelské přednášky.

· Zuzana bowling - zábavní centrum

Nabízí netradiční interiér ve stylu středověkého hradu, který je zajímavě propojený s moderní technologií a bowlingem. Je to vhodné místo pro pořádání oslav, večírků či firemních akcí.

Kafíčko a Ostrava

Kamarádka chce přijet na návštěvu do Ostravy - co dělat? Pozvěte jí třeba do jedné z kaváren.

· Bolt Café

Dejte si kávu a kochejte se výhledem na celou Ostravu. Kávu tu mají výbornou a dorty vynikající. Cena vstupenky je 200 Kč a zahrnuje i konzumace v hodnotě 100 Kč.

Jen je potřeba mít dopředu udělanou rezervaci (telefonicky), jinak je malá šance, že se najde místo.

 

Teď už tedy víte, co v Ostravě. A pokud žijete v jiné části naší země a nevíte, jak strávit volný čas, Ostrava je pro vás tou pravou volbou. Můžete navštívit téměř tisíc let starý hrad, vzít děti do DinoParku a nakonec ještě zajít na kávu a kochat se výhledem na celé město – město horníků i město zábavy.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843