Zákon proti kouření po roce chování lidí nezměnil

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 12.4.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - 12. 4. 2018: Rok poté, co začal platit zákon zakazující kouření ve veřejných prostorech, se chování kuřáků nijak zásadně nezměnilo. Vyplývá to z průzkumu, který pro personální společnost Předvýběr.CZ uskutečnila agentura STEM/MARK na Českém národním panelu.

Na otázku, jestli nový zákon nějak ovlivnil chování lidí, 16,5 % dotázaných kuřáků potvrdilo, že kouření omezilo a jen statisticky nevýznamných půl procenta kuřáků odpovědělo, že přestali kouřit. Naprostá většina kuřáků (83 %) ale uvedla, že se jejich chování nijak nezměnilo.

„Výsledky mě nijak nepřekvapily, ale čekal jsem, že zákon, který tak zásadně zasáhl do chování a podnikání spousty lidí, přinese aspoň nějaký užitek v podobě změny chování. Za dané situace mě samozřejmě napadá, že zavedení kontroverzního zákona bylo zbytečné,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ. Loni v dubnu v rámci průzkumu personální společnosti mezi zaměstnavateli uvedlo 69 % firem, že se u nich kouřit smí, a o případném zákazu uvažovala jen pětina podniků.

Asi nepřekvapí, že na kuřácké chování má vliv vzdělání. Zákon nijak neovlivnil dvakrát více kuřáků z řad respondentů bez maturity než vysokoškoláků. Určitou zajímavostí je, že z hlediska sociálního statusu zákon omezující kouření nejméně ovlivnil studenty, mezi nimiž ale současně je i nejvíce nekuřáků (73 %).

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024