Pojišťovna VZP svítí modře na podporu autismu

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 3.4.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - 3. 4. 2018: Centrála Pojišťovny VZP, a. s., v Praze se v noci z pondělka na úterý rozsvítila modrou barvou. Symbolicky tak vyjádřila zapojení PVZP do celonárodní kampaně Česko svítí modře na podporu lidí s autismem.

„Hodně lidí zná filmový příběh Forresta Gumpa, ale příběhy autistů jsou daleko pestřejší, někdy i hodně smutné, ale ve všech případech se ukazuje, že vzájemná komunikace vedená správným způsobem je důležitá pro funkční soužití. Přišlo nám sympatické stát se součástí této snahy, která odpovídá naší filozofii,“ vysvětluje Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s.

PVZP současně podpořila finanční částkou občanské sdružení Za sklem o. s., které je koordinátorem platformy Naděje pro autismus.

Kampaň potrvá po celý duben, letos jde už o 5. ročník. Česko svítí modře vychází z celosvětové kampaně „Light It Up Blue!“, modrá barva totiž symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, která je pro pochopení a začlenění osob s autismem podstatnou bariérou.

Autismus si svět připomíná od dubna 2008, valná hromada OSN v reakci na jeho prudce se zvyšující výskyt vyhlásila 2. duben Světovým dnem zvýšení povědomí o autismu. S některou z jeho forem žije každé 40. narozené dítě, tedy 2,5 % populace.

::

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2017 dosáhla předpisu pojistného ve výši 492 mil. Kč, v dubnu 2017 navýšila základní kapitál na 300 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

  • Mgr. Jarmila Bílková, specialista marketingu, Pojišťovna VZP, a. s., tel. (+420) 233 006 271 nebo e-mail jarmila.bilkova@pvzp.cz

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024