Krbová kamna – jsou tradiční i moderní

Krbová kamna – tradiční i moderní
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.12.2017 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Mít požitek z plápolajícího ohně, ale současně se zbavit nebezpečí, které hrozí od vylétajících jisker a žhavého popela? Ano, to jde, když si pořídíte krbová kamna. Toto moderní topidlo v sobě spojuje tradiční krb a bytelná kamna. Kdo zažil tradiční krb, víc, co je s tím spojeno. Kolem něho byl vždy nepořádek, ať jste se snažili být sebevíc pořádní a měli jste kvalitní krbové nářadí. I když budete mít vysušené dřevo z listnáčů, nevyhnete se občasné spršce jisker. Většinou bylo nebezpečné nechat hořet krb bez dozoru. S krbovými kamny to jde bez problémů. Oheň je ukryt za odolným sklem dvířek.

Krbová kamna využívají moderní technologii hoření

Krbová kamna využívají moderní technologii úsporného a regulovatelného hoření. I při menším objemu paliva dosahují vynikajícího tepelného výkonu. Umožňuje to systém přívodu vzduchu, kterým se ovlivňuje intenzita hoření. Těleso topidla je vyrobeno z ocele nebo litiny a v nabídce jsou nejrůznější tvary a velikosti. Někomu vyhovuje obdélníkový průřez na výšku, jinému zase historizující krychlový tvar na tepaných nožičkách. Důležité je, že stále vidíte plápolající oheň ukrytý za sklem. To dodává interiéru příjemnou atmosféru a podtrhuje pocit klidu a jistoty domova.

Nezapomeňte na krbové nářadí

Krbová kamna se také dobře obsluhují. Kolem nich je podstatně větší pořádek než u klasického krbu. Některá topidla mají přihrádku pro několik polen. Dá se v nich topit nejen dřevem, ale i ekologickými briketami, případně uhlím. K obsluze kamen patří i vhodné krbové nářadí. Plní nejen svůj účel, ale je často atraktivní svým řemeslným zpracováním. Tepaný pohrabáč, košík na dřevo či lopatka se řadí k výzdobě interiéru. I když je dům běžně vytápěn plynovým či elektrickým kotlem, pro obývací pokoj majitelé často volí krbová kamna. Líbí se jim nejen samotná kamna, ale ocení sálající teplo, jež z tohoto topidla vychází. Je to něco jiného než radiátory či podlahové topení. 

 

Témata: krbové nářadí, krby, krbová kamna, kamna, krb | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300