Olivový olej podporuje zdraví

Zadavatel: Jiří Kutal | 12.4.2017 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Rádi vaříte zdravě a nedovedete si představit přípravu pokrmů bez olivového oleje? Pak Vás jistě potěší skutečnost, že kvalitní olivové oleje za velmi příznivou cenu můžete objednat do Vaší restaurace z internetové prodejny společnosti BMC Brno. Olivové oleje stejně jako kvalitní olivy můžete koupit zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/. V nabídkovém katalogu najdete také lahodná španělská vína Old Porter.

Olivovému oleji se často přezdívá také tekutý zázrak, neboť je považován za jednu z nejzdravějších surovin na světě. Olivové oleje jsou nejen velmi zdravé, ale také velmi chutné. Obsahují vysoké množství mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Olivové oleje jsou proto vyhledávány nejen při přípravě nejrůznějších pokrmů, ale také v oblasti léčitelství, farmacie a kosmetického průmyslu. Olivové oleje jsou neoddělitelnou součástí zejména středomořských zemí, ale velké oblibě se těší také v našich končetinách. Olivové oleje se podle základního způsobu zpracování dělí na panenské, rafinované a směsi těchto dvou skupin. Panenské oleje jsou lisované z celých plodů téměř zastudena a jsou vhodné pro studenou i teplou kuchyni.

Rafinované oleje jsou lisovány za vysokých teplot a pod tlakem, čímž se snižuje bohužel jejich kvalita i nutriční hodnota. Tyto oleje jsou vhodné spíše pro smažení. Olivové oleje představují jedinečnou prevenci proti kardiovaskulárním a nádorovým onemocněním, mají výrazné antioxidační účinky a snižují hladinu cholesterolu. Při konzumaci olivového oleje podporujete vstřebávání vápníku a funkci žlučníku.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Jiří Kutal

Lesní 960
592 31 Nové Město na Moravě
Kontaktní osoba: Jiří Kutal
info@internetstream.cz
Internet Stream s.r.o.
Lesní 960
592 31 Nové Město na Moravě
Česká republika
info@internetstream.cz