Světlo pro Svět

SVĚTLO PRO SVĚT – Light for the World, o. s. je nevládní organizací, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích.

Sdružení bylo založeno v České republice v srpnu 2007 jako sesterská organizace nevládních organizací sítě LIGHT FOR THE WORLD, která v oblasti pomoci nevidomým úspěšně funguje již od roku 1988.

Konfederace LIGHT FOR THE WORLD je jedna z nejvýznamnějších evropských organizací podporujících nevidomé a osoby se zrakovým či jiným postižením žijící v nejchudších oblastech naší planety. LIGHT FOR THE WORLD bylo založeno v roce 1988 ve Vídni a dnes má sesterské organizace v Bruselu a Praze.

Prostřednictvím partnerských organizací LIGHT FOR THE WORLD pracuje na 171 projektech ve 24 rozvojových zemích Afriky, Evropy, Asie a Latinské Ameriky. Zaměřuje se především na Afriku, kde podporuje 103 projektů.

Zadavatel: Světlo pro Svět | 15.5.2014
Um was geht es? Prag (Pressweb) - Sveto pro Svet ist eine gemeinnützige Organisation, die sich für die Rechte von Menschen einsetzt. Vor allem befasst sich diese Organisation mit der Problematik von Sehbehinderungen in den Entwicklungsländern (ein Hauptaugenmerk liegt hier auf Äthiopien, Ruanda und Burkina Faso). Es gibt viele Augenkrankheiten (z.B. Grauer Star), die man leicht mit medizinischen...
Zadavatel: Světlo pro Svět | 27.3.2014 | Praha, Sport, volný čas, zábava
Praha (Pressweb) - Ve Rwandě, malém vnitrozemském státe ve Střední Africe, podporuje SVĚTLO PRO SVĚT již dlouhodobě místní oční kliniku Kabgayi. Právě v tomto roce si Rwanda připomíná 20. výročí začátku občanské války, která vyvrcholila genocidou, kdy během 4 měsíců přišlo o život na 800 tisíc lidí.Proto se SVĚTLO PRO SVĚT rozhodlo věnovat část výtěžku z prodaných startovních čísel na...
Světlo pro Svět's picture
Zadavatel:

Světlo pro Svět

Kartouzská 4/200
150 99 Praha 5
SVĚTLO PRO SVĚT - Light for the World, o. s.
Kartouzská 4/200
150 99 Praha 5
Tschechische Republik
info@svetloprosvet.cz
Tel: +420 222 365 531