Zaměstnavatelé v náboru sázejí na vyšší výplaty

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 31.5.2023 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 31. 5. 2023: Tři čtvrtiny firem letos už zvyšovaly mzdy, dalších sedmnáct procent se na to chystá. Ukázala to online anketa mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, které oslovila personální agentura Předvýběr.CZ.

„Zaměstnavatelé lidem přidávají, aby zvýšili svoji atraktivitu na trhu práce. V současnosti je to jeden z nejspolehlivějších nástrojů,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. „Průměrně firmy lidem přidaly okolo devíti procent,“ dodává šéf personálky.

Jen 45 % zaměstnanců je totiž v současnosti nespokojených se svojí výplatou ‒ a pouze třicet procent lidí plánuje změnit práci kvůli penězům.

Tlak na mzdy se za poslední půlrok zrychlil: podle stejného průzkumu počátkem loňského prosince zvyšování mezd plánoval jen každý druhý zaměstnavatel.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly dětem, ústavu Cesta z krize, ženský pěvecký sbor Akordum a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně. Je členem Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
e.vox's picture
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Tschechische Republik
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024