Výběr barev na svatbu

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Obchod, e-commerce
svatba

Barevná kombinace určuje celkový estetický dojem ze svatby. Právě proto jsou při plánování barvy tak důležité. Ačkoliv by se to mohlo zdát jako maličkost, na volbě barevného schématu závisí spousta podstatných detailů od květin a dekorací přes dort a šaty pro družičky až po popůlnoční šaty pro nevěstu. Nejdůležitější při výběru je samozřejmě vkus nevěsty a ženicha, ale nevyplatí se podceňovat ani několik dalších pravidel.

Kolik barev zvolit?

Nejčastěji se volí jedna dominantní barva, kterou bude doplňovat jedna až dvě další, méně výrazné. To vše lze zakončit neutrálními barvami, tedy bílou, šedou či béžovou, které se dají kombinovat prakticky se všemi ostatními barvami.

S barvami to nepřehánějte. Pokud se neumíte rozhodnout, raději si nechte poradit od někoho zkušeného, než abyste nakonec operovali s dvaceti odstíny modré.

Hodí se barvy do prostředí svatby?

Zvolené barvy by měly korespondovat s místem svatby. Pokud se budete brát v přírodě, nejvíce se budou hodit odstíny zelené či hnědé. Naopak zlatá či výrazná křiklavá růžová by zde mohla působit nepatřičně. Tradičním svatbám v prostorných sálech zase sluší osvědčená bílá, krémová a smetanová. Do historické budovy se zlatými a bordó prvky zase jen těžko vhodně napasujete modro-zelenou kombinaci.

Dekorace, dort, pozvánky, šaty pro družičky, kytice nebo třeba ubrusy na stoly většinou nemá pod správou jen jeden člověk. Proto je důležité specifikovat přesné odstíny, které chcete na svatbě mít. Schválně zkuste napočítat, kolik odstínů si vybavíte pod pojmem „žlutá“ – a teď si představte, že každý z organizátorů si tuto barvu vyloží po svém.

Ladí spolu jednotlivé prvky?

V neposlední řadě dejte pozor nejen na barvu, ale i styl jednotlivých dekoračních prvků. Pokud na stolech budou ležet pruhované ubrusy, nebudou se k nim už hodit puntíkované mašle. Rustikální dřevěné svícny zase mohou zcela shodit plastové židle. I když každý z prvků samostatně vypadá nádherně, dohromady jim to klapat nemusí.

Témata: svatba | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Tschechische Republik
info@seokonzult.cz