Budujete zahradu? Vyhněte se zásadním chybám

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Reality, bydlení
zahrada

I když je pravdou, že zahradu si zvládne naplánovat každý sám, velice často se pod tíhou tohoto domnění dopouštíme mnoha chyb, které vedou v jedno – že já jsem si na to nezavolal odborníky! Je vám to povědomé? Před smontováním luxusního zahradního nábytku a zapíchnutím zahradního slunečníku je ještě dlouhá cesta vedoucí k vaší vysněné oáze klidu. Vyhněte se při jejím budování několika chyb, které vás nedonutí vyřknout onu dobře známou větu.

Hlavně žádný chaos

Vůbec tím nejdůležitějším krokem, který stojí před prvním kopnutím do hlíny, je zachování klidu. Zapomeňte na chaos, který ve vás možná zrovna dřímá, a nekupujte žádné keře ani rostliny dřív, než si to pořádně promyslíte.

V nejlepším případě si na papír nakreslete plán toho, jak by měla vaše vysněná zahrada vlastně vypadat. Kam umístit zahradní nábytek, kde bude jezírko, kde bazén, kde bude mít své místo zlatý déšť nebo obrovská hortenzie. Díky tomu už na první dobrou zjistíte, jestli se vám nákres líbí a budete přesně vědět, jak postupovat.

Zasadit všechno? Někdy je méně více

Možná jste si v době, kdy jste o své vlastní krásné a prostorné zahradě snili, říkali, že až ji jednoho dne budete mít, zasadíte na ni všechno, co se vám líbí. Zahrada tedy bude patřit nejen ovoci a zelenině, ale také množství keřů a rostlin všeho druhu. A možná se tohoto svého slibu, který jste sami sobě dali, chcete držet. Jenže aby to nakonec nedopadlo jako jeden velký zmatek.

I když jste od babiček dostali řadu semínek, nemusíte je nutně sázet. Jeďte ve stanovených, načrtnutých kolejích.

Pozor na sázení stromů

Při budování zahrady se velice často chybuje v jednom – v umísťování stromků. Nejeden člověk chce mít krásný sad, jiný zase touží po tom, aby mu něco stínilo u okna. Kromě toho, že při sázení stromků pamatujte na to, že se jen tak do hlíny nesází, ale že se jim regulérně musí vykopat jáma, pamatujte i na to, že až těsně k domu stromy nepatří. Mohlo by se totiž stát, že vám třeba takový smrk spadne na dům.

I když se stromy na svém začátku nejeví jako žádná velká hrůza (jsou to drobné stromečky), za pár let to budou mohutné stromy, které dorostou do skutečně velkých rozměrů. Některé až do výšky šesti metrů, takže si umíte představit, jak mohutné budou i kořeny a kmen.

Témata: zahrada | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Tschechische Republik
info@seokonzult.cz