Co dělat, když rychle potřebujete finanční prostředky a vlastníte přitom nemovitost?

Jak využít výkup nemovitostí za hotové k rychlému získání peněz?
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 27.9.2019 | Finance, ekonomika
Peníze rychle a v hotovosti za vaši nemovitost či pozemek.

Může se stát, že máte nějaké dluhy a najednou je přestanete zvládat. Třeba vám začne hrozit dokonce exekuce. A vy v tu chvíli začnete potřebovat více finančních prostředků, než máte. A to opravdu rychle. Pokud vlastníte nemovitost, může vám pomoci výkup nemovitostí za hotové. Jak postupovat a na koho se v takové chvíli vlastně obrátit? Přečtěte si pár tipů, na co se zaměřit a jaké typy nemovitostí lze vlastně postoupit k odkupu. Někdy zdání klame a lze nakonec odprodat a získat pěkné peníze za to, co si myslíte, že snad ani prodejné není.

Možná si řeknete, že sice máte nějakou tu nemovitost, ale není to nic, co byste mohli jen tak rychle prodat. Třeba kus pole, spoluvlastnický podíl na nemovitosti a podobně. Nebo máte byt či dům, který je sám o sobě zatížen zástavním břemenem nebo dražbou. Máte pravdu, takové nemovitosti se špatně prodávají a trvá to dlouho, protože na to kupující nemůže čerpat hypotéku. Někdy to tudíž není moc reálné. Tedy alespoň ne v případě klasického prodeje. Jenže vy potřebujete peníze hned, nemůžete čekat. Co tedy dělat? Řešení existuje, i když se to na první pohled zdá nemožné. Na realitním trhu jsou mimo jiné i firmy, které poskytují službu výkup nemovitostí za hotové. A vykupují dokonce i špatně prodejné objekty, pozemky, vlastnické podíly.

Je tedy třeba se obrátit na několik takových firem a zjistit, kolik peněz vám nabídnou a jak rychle jsou schopni hotovost vyplatit. Pokud se jedná o firmu, která disponuje volnými finančními prostředky, je schopna zaplatit i v hotovosti do jednoho dne od podpisu smlouvy. Musíte se ale připravit na to, že jimi stanovená cena se nerovná ceně, za kterou byste teoreticky mohli prodat nemovitý majetek standardním způsobem. Jejich návrh ceny totiž zohledňuje riziko, které na sebe berou, když od vás něco vykupují. Toto riziko spočívá především v tom, že se jim nemusí podařit prodat nemovitost za vyšší nebo stejnou cenu, za kterou ji od vás koupí. Může se totiž stát, že následný prodej bude trvat tak dlouho, že ceny na realitním trhu klesnou. Nastat mohou ale i jiné situace, kvůli kterým se prodej za takovou sumu nepodaří. Navíc musí počítat s tím, že je to vše bude stát nějaké náklady na administrativu, právníky, makléře. Pro vás je to ale stále výhoda, i když dostanete o něco méně. Nemusíte čekat a veškeré papírování zajistí za vás.

Ze získaných peněz následně můžete uhradit své dluhy, ať už z půjček, zástavy, exekucí či na nájmu. Případně můžete vyplatit svého manžela nebo manželku, když se rozvádíte. Seriózní firma, která zajišťuje výkup nemovitostí za hotové, vám poradí a navíc je schopna vykoupit jakoukoliv nemovitost, třeba činžovní dům, rodinný dům, byt, chalupu, chatu, garáž, pole označované oficiálně jako orná půda, trvalý travní porost, les a podobně. Je ale potřeba jednat co nejrychleji, abyste se vyhnuli tomu, že na vás exekuce opravdu uvalena bude nebo že vám finanční závazky přerostou přes hlavu. Je lepší si porovnat v klidu nabídky více firem a vybrat si tu, která zajišťuje kompletní servis a služby spojené s odkupem a která vám vyplatí co nejvyšší částku. Podívejte se také vždy na to, jak dlouho je zprostředkovatel na trhu, jaké má zkušenosti a jestli opravdu garantuje vyplacení hotovosti ve stanoveném termínu. Zjistěte si také, jak rychle jsou schopni vám peníze předat. To vám prozradí, zda mají vlastní volný kapitál nebo řeší výkup nějakým úvěrem pro svoji firmu. To by totiž trvalo déle a nemuseli by nakonec chtít nemovitost vykoupit. Větší jistotu úspěšného obchodu poskytují vždy ty firmy, které finance mají okamžitě k dispozici a zabývají se čistě touto službou, než ty, které mají výkup nemovitostí jen jako doplňkovou službu ve svém portfoliu.

Témata: výkup nemovitostí za hotové, výkup nemovitosti, odkup nemovitosti, peníze rychle, jak se zbavit dluhů | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Tschechische Republik