5 důvodů, proč si pořídit venkovní rolety

Zadavatel: Janák Karel | 25.7.2022 | Reality, bydlení

Venkovní rolety během léta zabrání proudění horka, v zimě úniku tepla, zatemní vaši ložnici a zvýší bezpečí v domácnosti. V článku se dozvíte, jaké benefity získáte jejich pořízením a proč se jejich montáž vyplatí.

1.Snadno se ovládají

Můžete si vybrat, zda chcete rolety vytahovat a stahovat ručně nebo na dálku. Manuálně rolety ovládáte klikou nebo šňůrou, na dálku pak pomocí ovladače nebo doporučené aplikace v telefonu či tabletu. Díky nim rolety přizpůsobíte odkudkoliv.

2.Zajistí větší bezpečí

Rolety v okně odradí případné zloděje a výtržníky – nejde přes ně vidět a stažené se těžko překonávají. Když je navíc rozšíříte o zabezpečovací systém proti vylomení a dalšímu poškození, zvýšíte pocit bezpečnosti u vás doma. Proti neoprávněné manipulaci pak dobře poslouží zámek nebo protizdvihové závaží.

3.Okna ochrání před nepříznivým počasím

Rolety odolají prudkému lijáku s kroupami. Stejně tak je oceníte během silného větru, protože zabrání poletujícím větvím a dalším předmětům ve vysklení. Včasné stažení rolet během nepříznivého počasí vám ušetří starosti s rozbitými okny.

4.Izolují před horkem a chladem

Plastová okna rozšířená o venkovní rolety udrží správnou teplotu po celý rok a sníží náklady na topení. Hliníkové lamely rolet vyplněné PUR pěnou skvěle izolují, nejlépe ze všech druhů stínící techniky. V zimě ušetří až 70 % tepelné energie, v létě horko nepustí dovnitř. Stažené totiž odrazí až 90 % slunečních paprsků.

5.Poskytují lepší podmínky pro spánek

Narušuje váš spánek světlo z ulice? Venkovní rolety místnost dokonale zatemní. Světla pouličních lamp nebo projíždějících aut už do vaší ložnice neproniknou. V temnější místnosti se kvalitněji vyspíte. Rovněž vám pomohou od venkovního ruchu. Rolety totiž skvěle izolují hluk.

TIP:

Pro případ, kdy budete větrat s vytaženou roletou, pořiďte do oken sítě proti hmyzu. Účinně dovnitř nepustí ani jednoho otravného komára.

Obrázky:

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.