Jak zjistit, která nabídka za výkup nemovitostí za hotové je nejvýhodnější?

Firmy, které poskytují výkup nemovitostí za hotové, nabízí až 100 % z tržní ceny. Jsou takové nabídky opravdu nejvýhodnější?
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 23.9.2019 | Finance, ekonomika
Výkup nemovitostí za hotové - kolik dostanu peněz

Pokud už potřebujete řešit své dluhy opravdu rychle, je jednou z možností výkup nemovitostí za hotové. Ne každá nabídka je ale tak výhodná, jak se na první pohled zdá. Firmy, které slibují, že vám vyplatí až 100 % z tržní ceny, nemusí být ve finále tak výhodné jako jejich konkurence, která neslibuje nemožné, aby nalákala zákazníky, ale je férová a poskytuje pravdivé informace. Jak je to tedy s cenou, kterou dostanete za svoji nemovitost? Jak poznat nejvýhodnější nabídku a kterou firmu si vybrat?

 

Co znamenají procenta při výkupu nemovitosti?

Procento, které nabízí daná firma, která provádí odkupy, zobrazuje míru rizika, kterou je na sebe ochotna převzít za to, že vám nyní vyplatí nějakou částku a neví, zda se jí za tuto a vyšší částku poté podaří danou nemovitost skutečně prodat. Toto procento se vypočítává z tržní ceny stanovené odhadem. Podívejme se společně, jak to vypadá v praxi. Některé firmy slibují nereálné. Částky 100 % z tržní ceny lze dosáhnout jedině klasickým prodejem. Na ten ale není při potřebě získat finanční prostředky rychle čas. Jak je tedy možné, že někdo nabízí vysoká procenta a někdo třeba jen 70 %? Logicky byste asi šli k těm, kdo vám dá nejvyšší procento, že? Co už ale neřeknou, a na co byste si měli dát pozor, je částka, na kterou odhadují onu tržní cenu. Proto před tím, než s někým uzavřete smlouvu a nemovitost mu postoupíte k odkupu, se zajímejte o přesnou částku, kterou vám za nemovitost nabízí.

 

Kolik nakonec dostanu peněz?

Seriózní firma s vámi vše zdarma zkonzultuje a zašle vám nezávaznou nabídku, kde uvidíte jejich odhadcem stanovenou tržní cenu a procento, za kterou jsou danou nemovitost ochotni vykoupit. Když si pak v klidu porovnáte návrhy cen několika firem, zjistíte, jaká je pravda. Uveďme si to na příkladu. Firma, která nabízela 90 % z tržní ceny, stanovila odhad nemovitosti na 1 milion korun. Získali byste od nich tedy 900 000 Kč. Oproti tomu firma, která slíbila sice jen 70 %, odhadla nemovitost na 1 380 000 Kč. Od té byste tedy dostali 966 000 Kč. Pro koho se nakonec rozhodnete?

 

Jak postupovat?

Nejlepší je oslovit několik firem, které poskytují výkup nemovitostí za hotové a porovnat si jejich nabídky. Zajímejte si také o to, zda mají volný kapitál a jsou skutečně schopni vám vyplatit peníze v hotovosti do slíbeného termínu. I kdybyste ale sebevíce spěchali na peníze a nedělali si svůj vlastní průzkum a porovnání nabídek, přečtěte si řádně smlouvu, než ji s někým podepíšete. Prostudujte si celý text včetně malých písmen pod čarou, kde právě můžete najít informace o tom, v jaké výši je jimi stanovená odhadní cena. U firem, které se snaží akorát vydělat na cizím neštěstí, se můžete setkat dokonce i s tím, že za odhad budete muset zaplatit. Seriózní partner vám naopak zdarma poradí, vše vám vysvětlí, řekne vám předem částku odkupu, která bude pro vás skutečně výhodná a kterou následně zanese i do smlouvy a dodrží termín výplaty peněz.

Témata: výkup nemovitostí za hotové, odkup nemovitosti | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Tschechische Republik