Jak využít v bytě každý centimetr? Inspirujte se tipy odborníků!

Zadavatel: Janák Karel | 23.6.2022 | Reality, bydlení

Kolik stojí v bytě v Praze jeden centimetr čtvereční? Říkáte si, co je to za otázku, ale při současných cenách věřte, že doslova majlant, proto je škoda, byť jen o jeden jediný přijít. Malé městské byty nebo takzvané minibyty se musí efektivně zařizovat, aby jejich uživatelům dobře sloužily a současně se v nich příjemně žilo. Jak vybavovat menší prostory a jak je opticky zvětšit? Inspirujte se nápady, které se osvědčily v praxi.

Prostor na maximum

Představte si život v hotelovém pokoji. Právě v hotelech se inspirují designéři, ale můžete i vy, protože se jedná o příklady, jak efektivně zařídit menší prostor, kdy se využívá na maximum různých proluk, nik, ale také míst pod parapety nebo pod postelemi. Pro úsporu místa se hodí využít služeb truhlářství Praha, kde zkušení odborníci navrhnou vestavěný nábytek na míru tak, aby nepřišel ani milimetr vniveč. U střešních bytů se navíc tímto způsobem snadno vyřeší různé zkosené tvary, kde by běžný sektorový nábytek neměl šanci.

Do výšky a pod parapety

Odborníci radí zužitkovat veškerá volná místa, kterým se přezdívá mrtvá, protože nemají žádné využití. Základní radou je využít výšky stropu a posunout postel směrem nahoru, kdy pod ní může vzniknout pracovní kout s pracovním stolem nebo relaxační místo s gaučem a televizí. Z parapetů kuchyňský bar? Proč ne! Široké parapety umožňují zabudování spodních skříněk na míru, které vyrobí truhlářství Marek, k tomu poslouží namísto kuchyňského stolu. Stačí přisunout skládací židle, které je možné věšet na háček, aby nepřekážely při vaření.

Na stěnu a pod strop

Stále se nedostává úložných prostor pro další vybavení a sezónní věci? Stále ještě zbývá několik nápadů, kam uložit věci. Zatímco kolo nebo jiné sportovní vybavení je možné zavěsit přímo na stěnu, další vybavení se může uložit přímo pod strop. Mezi dveřmi a stropem je možné vybudovat úložné skříňky, které poslouží k uložení sezónních věcí nebo zimního oblečení. Jak ještě prostor zvětšit? Malé byty nejsou nafukovací, ale vždy je vhodnější použití světlých barev, které opticky prostor zvýrazní, k tomu se hodí použití zrcadel nebo zajímavého osvětlení.

Obrázky:
AnhangGröße
Image icon pressweb.cz_truhlarstvi-marek_01.jpg19.33 KB

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.