Pronájem nemovitosti přes realitní kancelář

Chcete pronajmout svoji nemovitost, ale bojíte se? Nebo jen nevíte, jak najít stálé nájemníky? Přečtěte si, jak vám realitní kancelář s pronájmem pomůže.
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 21.12.2019 | Reality, bydlení
realitní kancelář Praha - Honzik.cz

Vzešla pro vás z dědického řízení nemovitost, pro kterou nemáte žádné využití, ale místo prodeje ji chcete pronajmout? Anebo jste se rozhodli, že koupíte byt či dům a budete ho pronajímat s vidinou kvalitní investice, která má lákavou návratnost? Ať tak či onak, jistě v tento okamžik řešíte dilema, zda vyřešit případnou koupi a pronájem nemovitosti svépomocí nebo oslovit realitní kancelář, není tomu tak? V tomto případě, vám dáme jednu dobrou radu, a sice že realitní kancelář se může stát vaším dobrým společníkem při cestě za štěstím. Využít jejich služeb se totiž rozhodně vyplatí.

Realitní kancelář vám najde zodpovědného nájemce

S pronájmem nemovitosti není spojen pouze lákavý měsíční výnos, nýbrž také starosti s nájemníky, kteří budou vaše prostory obývat. Jistě máte přirozené obavy z toho, zda nebudou vaši noví nájemníci narušovat klid sousedů, zda se budou chovat za všech okolností slušně, zda nebudou ničit vybavení či pořádat víkendové akce v bytě a podobně a především zda budou včas a řádně platit nájem. V tomto případě se tedy příliš nevyplácí pronajímat byt či dům na vlastní pěst. Bezpečnější je využít raději služeb, které vám může nabídnout pouze realitní kancelář. Nejlepší je oslovit lokální realitní kanceláří, která má v daném místě bohaté zkušenosti a kontakty. Asi nejhůře se hledá realitka v hlavním městě. Většina jich má v Praze pouze sídlo a pobočku, ale většinu služeb poskytují v jiných regionech. Ryze pražská realitní kancelář ale existuje a jistě pro vás najdou zodpovědného nájemce.

Domníváte se, že když nemovitost pronajmete sami, ušetříte?

Opak je v tomto případě pravdou. Vlastník nemovitosti, který požádá o pomoc realitní kancelář, zdaleka o nic nepřijde. Realitka si od nového nájemníka vyžádá provizi, která může být známkou jeho platebních schopností. Pokud je nájemce ochoten zaplatit navíc i provizi, alespoň částečně to deklaruje jeho schopnost platit nájemné včas a v plné výši i v budoucnu.

Zvládnete svou nemovitost kvalitně odprezentovat a nafotit?

Pohráváte si stále s myšlenkou, zda oslovit realitní kancelář v momentě, kdy chcete pronajímat svou nemovitost, či nikoliv? V tom případě si položte jednoduchou otázku. A sice, zda dokážete sami svou nemovitost správně odprezentovat a také kvalitně nafotit. Pár amatérských fotografií z mobilu a povrchní popis prostor dnes už nestačí. Pro prezentaci nového bydlení, je potřeba zejména:

  • Pořídit kvalitní fotografie na fotoaparátu s velkým rozlišením
  • Vědět, při kterém denním světle je nejlepší vzít do ruky fotoaparát a začít pořizovat reprezentativní snímky
  • Mít dostatek času na prezentaci fotografií, vědět, kde inzerovat a také jakým způsobem
  • Umět napsat poutavý text s popisem nemovitosti k pronájmu

Nehledě na to, že pokud chcete někam vložit inzerát, musíte vyplňovat formuláře daného portálu, často za inzerát i zaplatit. Pokud se domníváte, že na tyto a mnohé další formality nemáte čas a už vůbec ne náladu, oslovte odborníky na reality.

Nájemní smlouvu se vyplatí nechat si sepsat od realitní kanceláře

Pokud si chcete být stoprocentně jisti tím, že z právního hlediska je smlouva zcela správně, že obsahuje všechny zákonné údaje a je tudíž platná, je vhodné spolupracovat s advokátní kanceláří. Jednodušší je ale obrátit se přímo na realitní kancelář, která vám nové nájemníky nalezla. Makléři v této oblasti spolupracují se specializovanými právníky, kteří jsou schopni ve smlouvě zachytit veškerá práva a povinnosti nejen nájemníků, ale i pronajímatelů. Díky kvalitně zpracované nájemní smlouvě předejdete případným komplikacím a dohadům s nájemníky.

Témata: realitní kancelář Praha, realitní kancelář, pronájem nemovitosti | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Tschechische Republik