Čím se vyznačuje žlutý kratom?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 19.9.2022 | Zdraví
Kratom prášek a čaj

Kratom se získává z listů stromu zvaného Mitragyna Speciosa. Existují tři běžné kmeny, a to kratom červený, bílý a zelený. Nicméně narazíte ještě na jeden kmen, o který je v posledních měsících nevídaný zájem, a tím je žlutý kratom, často označovaný za nejkvalitnější. Vyrábí se unikátním procesem sušení červených listů nebo směsi zelených a bílých listů.

Teorie o původu žlutého kratomu

Co se týče původu, narazíte hned na tři různé teorie. První je, že se listy sbírají pozdě, a tím pádem mají žlutý odstín, čímž vzniká i žlutý prášek. Další je smíchání listů červeného, bílého a zeleného kratomu, přičemž směs se poté fermentuje, a tím prášek získává žluté zabarvení.

Podle všeho však žlutý kratom vzniká unikátním procesem sušení. Žlutého odstínu se dosáhne buď delším sušením červených listů, nebo sušením směsi bílých a zelených listů venku namísto v místnosti.

Kmeny kratomu a jejich účinky

Červený kratom vyvolává uklidňující účinky uvolňující tělo i mysl, navíc má i sedativní účinky. Jedná se o nejoblíbenější produkt, protože je běžně dostupný a používá se i jako prostředek na spaní.

Bílý kratom má naopak povzbuzující účinky a dodává tělu energii, a proto se doporučuje užívat především během dopoledne.

Zelený kratom je jakýsi střed mezi červeným a bílým. Zlepšuje soustředění, zklidňuje tělo a zmírňuje úzkost.

Jak do tohoto trojlístku zapadá žlutý kratom?

Žlutý kratom vyvolává podobné účinky jako bílý a zelený kratom. Zlepšuje koncentraci, soustředění i náladu, dále pak ulevuje od bolesti a pomáhá při úzkostech. Žlutý kratom je slabší, a proto je ideální volbou pro začátečníky.

Jak se kratom užívá?

Vybrat si můžete hned z několik variant. Kratom je dostupný ve formě tablet, kapslí i prášku. Někteří lidé však kratomové listy žvýkají anebo si ze sušených listů vaří čaj. Kratomové listy se mohou dokonce přidávat do jídla.

Fakta a mýty o kratomu

Přestože kratom není žádnou novinkou, existuje jen velice málo důkazů, které by potvrzovaly jeho prospěšnost. Spousta lidí se domnívá, že se jedná o bezpečný bylinný doplněk stravy. Nicméně je nezbytné myslet, že bylinky nejsou bezpečné pro každého.

  • Fakt: Kratom s sebou nese riziko tolerance, závislosti a odvykání.

  • Fakt: Kratom není schválen FDA.

  • Mýtus: Lidé kratom kouří a aplikují si ho injekčně. Pravdou je, že kratom je dostupný pouze v kapslích, nebo v prášcích či tekuté formě.

  • Mýtus: Lidé ho užívají jen proto, aby se dostali do euforie. To je sice částečně pravda, ale používá se také pro úlevu od bolesti a další zdraví prospěšné účinky.

  • Fakt: Kratom je ve většině států legální látkou a bylinným potravinovým doplňkem.

Pokud tedy hledáte internetový obchod, odkud si můžete kratom objednat, podívejte se na stránky Kratomuj.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Tschechische Republik
info@seokonzult.cz