Nový videoklip kapely Pitch Bender "Waterfalls"

Zadavatel: Transphere | 9.6.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Po vydání již 2. alba „Peace In Emergency“ natočili jazz-souloví Pitch Bender k písni „Waterfalls“ nový videoklip. Album, jehož kmotrem byl takřka rodinný kamarád a bubeník Adam Koller, pokřtili začátkem září 2014 v pražském NoD. 
„Jak už název Peace in Emergency napovídá, jde o rozpor klidu a napětí nebo zdánlivě křehkého příměří s permanentní hrozbou všemožných konfliktů dnešního světa,“ uvedla Barbora Trnková z NoD.

Cílem videa bylo reflektovat celkový podtext skladby, kterým je láska a respekt k nekonečné barvitosti a bohatosti Země. Na hudebníky jsou v přítmí promítány přírodní scenérie z různých koutů světa. Je to jakási hra světla a stínu, ale i kontrast civilizace a panenské čistoty přírody.

Režie a střih: Petr Hasalík
Kamera: Tomáš Pavelek, Filip Marek, Adam Mach, Tomáš Frkal
Barevné korekce: Filip Marek

Muzika k písni Waterfalls vznikla jako společný nápad kytaristy Dana Hasalíka a pianistky Ivy Korgerové. Sisa Fehérová pak vymyslela zpěvovou melodii a text. Nakonec každý z kapely přidal něco svého. 

Celková nálada této tvorby stojí na pohnutkách, jako je láska a úcta k přírodě, a taky jakási bezmoc nad tím, co se děje. Člověk nemůže ten běh světa a jeho vztah k Zemi zas tak moc ovlivnit, tak se vnitřně ptá, co s tím, cítí za to zodpovědnost a láme mu to srdce… 

PITCH BENDER hrají sofistikovaný soul s umírněnými výlety do jazzu a občas přimíchají i rap. 

Od posledního alba „Virginology“, které vydala před čtyřmi lety, urazila skupina notný kus nesnadné, ale přitom logické cesty. Dosáhla tak multižánrovosti a hudební členitosti, jež vychází z pestrého autorského materiálu jednotlivých členů a hloubky tvůrčího prožitku.

Kapela instrumentálně zraje a spojuje profesionální přístup s osobitým zvukem jednotlivých skladeb, k nimž jednoznačně přispívá originální a nezaměnitelný projev plný groovu a feelingu vokalistky Sisy Fehérové a autorská tvorba pianistky Ivy Korgerové, basisty Matěje Havlíčka a kytaristy Dana Hasalíka. Každý má sice trochu jiný tvůrčí přístup, nicméně ve výsledku je to vždy soul-jazzový Pitch Bender s groovem, funky atmosférou a dravým soundem. 

ČLENOVÉ KAPELY:
Výraznou osobností je zpěvačka Sisa Fehérová, která je též autorkou textů. Vyhrála např. cenu za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 v pražském Jazz Docku. Momentálně působí na londýnské hudební scéně. Pianistka Iva Korgerová kapelu vede a společně se Sisou vystudovala jazzovou VOŠ v Praze stejně tak jako tenorsaxofonista a vokalista Zbyněk Polívka a basista Matěj Havlíček. Na bubny hraje Oliver Lipenský, specialista na house a soulové rytmy, momentálně studující pražskou HAMU - jazz. Na kytaru hraje Dan Hasalík, absolvent jazzového oddělení univerzity v Grazu.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/pitchbenderbrno?fref=ts

WEB: http://sisafeherova.sk/

KONTAKTNÍ OSOBA: Iva Korgerová
FUNKCE KONTAKTNÍ OSOBY: Manager
E-MAIL: iva.korgerova@gmail.com
MOBIL: +420 724 745 031

Jam Stream

Jam Stream je projekt, jenž bourá hranice mezi žánry současné hudby a tradičním jazzem. Ve spolupráci s Palácem Akropolis pravidelně uvádí živé jam sessions v příjemném prostoru Malé scény, jež koresponduje s celkovou atmosférou Paláce Akropolis jako centra nezávislé kultury nabízející ojedinělé projekty. Jam vždy rozbíhá základní sestava muzikantů, na kterých stojí daná nálada, později se okruh účinkujících rozšiřuje o jejich přátele. Pro muzikanty je takové hraní formou živého setkávání na jamech výzva, jak se dál hudebně rozvíjet, a může vést ke vzniku nových zajímavých hudebních projektů. Účinkujícími jsou převážně vynikající instrumentalisté s jazzovým základem a zkušenostmi v širokém stylovém rozpětí. 

 

Aktuální videoklip na YouTube
Aktuální videoklip na YouTube
Textový soubor:
AnhangGröße
Microsoft Office document icon tz_waterfalls_pb_korekt_ok-1.doc39.5 KB
Témata: hudba, Jazz, Rap | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Transphere

Janáčkovo nábř. 3
150 00 Praha
Kontaktní osoba: Georg Pacurar
Managing director
pacurar@transphere.cz
+420 774 045 696
Transphere's picture
Cross border media support and PR service for  the Czech Republic and the German speaking countries. Experienced in online and print. Flexible, fast, efficient and multilingual. For references and quotes, please refer to contact details. 
Transphere, s.r.o.
Janáčkovo nábř. 3
150 00 Praha
Tschechische Republik
info@transphere.cz
Tel: +420 774 045 696