Jak si vybrat dětskou cyklosedačku

Zadavatel: PSHK s.r.o. | 11.9.2017 | Sport, volný čas, zábava
Autor fotografie:
Dětská sedačka na kolo

Hradec Králové (Pressweb) - Jste rodina zapálených cyklistů a máte doma špunta, který do pedálů ještě nedorostl? Výletů na kole se rozhodně vzdávat nemusíte. Stačí pouze vybrat tu správnou cyklosedačku a můžete vyrazit za krásami svých oblíbených cyklostezek všichni pohromadě. A jaké jsou mezi sedačkami na kolo vlastně rozdíly? To vám prozradíme v tomto článku.

Přední sedačky

Tyhle sedačky jsou většinou samonosné. To znamená, že k jejímu namontování nepotřebujete nosič. Jednoduše se upevní na přední hlavovou trubku na předním kole. V průměru na nich převezete děti do zhruba 15 kg. Obvykle mívají také nastavitelnou výšku botiček. Ty pak můžete upravit tak, aby se vašemu prckovi jelo co nejpohodlněji. Největší výhodou přední sedačky je to, že máte o dítěti před sebou neustálý přehled.

Zadní sedačky

Zadní sedačky patří k těm nejoblíbenějším. Oproti těm předním mívají vyšší zádovou část. Díky tomu se na nich děti mohou pohodlněji opřít. Zároveň jsou lépe chráněny při pádu a také před prachem a obtížným hmyzem. Většinou se upínají za sedlovou trubku a také nevyžadují nosič. Zároveň mají větší váhový limit než přední sedačky. Unesou až 22 kg dětské váhy. Navíc bývají odpružené, takže tlumí nepříjemné rázy při přejíždění členitého terénu.

Polohovatelná sedačka

Polohovat jdou pouze zadní sedačky, které pro to mají dostatek manévrovacího prostoru. Pokud se s dítětem chystáte na delší výlet, přijde vám polohování vhod. Děťátko si totiž na sklopené cyklosedačce může za jízdy klidně a pohodlně zdřímnout. A co když se vám bude prcek ve spánku vrťet? Nemusíte se bát. Systém upínaní je navržen tak, aby dítě nevyklouzlo a zároveň mu brání, aby se za jízdy samo odeplo.

Bezpečí především - nezapomeňte na dětskou přilbu

Helma není na dětské cyklosedačce ze zákona povinná. Rozhodně se ale doporučuje, a to i  při kratších přejezdech. Na trhu dnes najdete helmy pro děti s obvodem hlavy od 45 cm. To přibližně odpovídá stáří jednoho roku. Mladší děti by na sedačce ani jezdit neměly. Jejich páteř totiž ještě není dostatečně připravená k sezení.

Témata: cyklistika, malé děti, cyklosedačky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

PSHK s.r.o.

Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Kontaktní osoba: Zdeněk Hrubý
Jednatel
hruby@pshk.cz
+420 776 525 452
PSHK's picture
Provádíme SEO pro vyhledávače, nabízíme služby v oblasti internetového marketingu, vedení PPC kampaní. Tvoříme webové stránky a e-shopy.
PSHK s.r.o.
Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Tschechische Republik
info@pshk.cz
Tel: +420 491 110 854