Cyklistické tretry - podle čeho si vybrat ty pravé

Zadavatel: PSHK s.r.o. | 11.7.2017 | Sport, volný čas, zábava

Hradec Králové (Pressweb) - Napadlo by vás obout si na ples něco jiného než polobotky (v případě dam střevíce)? Např. pohorky? Nejspíš ne. Za prvé proto, že by taková obuv dozajista vzbudila nechtěnou pozornost dalších plesajících, a za druhé proto, že podrážka z vibramu je na alpské louce sice užitečná, ale ladnější pohyb při valčíku vám rozhodně nezaručí.

Správná výbava dodá vaší jízdě ten správný švih

Na ples si obvykle s výběrem bot poradíme. Jaké obutí si ale pořídit na kolo? Většina rekreačních cyklistů obvykle sáhne po prvních teniskách nebo sandálech, které jsou doma po ruce. To je ale škoda. Výběr těch správných cyklistických treter váš zážitek z jízdy jednoznačně vylepší. Ať už se jedná o rychlost jízdy nebo její celkovou efektivitu. Jaké jsou tedy mezi tretrami rozdíly a jak si vybrat ty správné pro svůj jízdní styl? To se dočtete v odstavcích níže.

Když je vaším revírem silnice

Jde vám hlavně o rychlost a výkon, zatímco terénu se obloukem vyhýbáte? Silniční tretry pro vás budou to pravé. Bývají velmi prodyšné a obepínají nárt tak, aby byla noha stabilní a aby zároveň umožnily co nejefektivnější přenos energie. Tyto tretry by totiž měly jezdci (vč. profesionálních závodníků) umožnit strávit v nich pohodlně celý den i při nadměrné zátěži. Mívají hladkou podrážku, která není určena k žádným dlouhým pěším přesunům. Maximálně tak k tomu, abyste si o pauze došli pro pivo nebo jinou svačinu.

Když jste na horách jako doma

Jste naopak milovník terénu a nedáte dopustit na pořádnou jízdu na horském kole? Pak sáhněte po MTB tretrách. Jejich konstrukce počítá s tím, že v extrémně obtížném terénu z kola občas sesednete a půjdete nějaký ten náročnější úsek po svých. Proto mají také hrubší podrážku se vzorkem a na její přední část se dají namontovat i špunty - podobné těm na fotbalových kopačkách. Jejich povrch je celkově odolnější a nerozhodí vás proto ani kamenitější, prašnější, nebo naopak bahnitější úseky.

Speciální případy vyžadují speciální obutí

Pokud na kole jezdíte spíše nepravidelně a na velké závodění či hory vás neužije, pořiďte si tretry určené pro rekreační cyklistiku. Bývají pevnější než ty silniční a zároveň mívají civilnější vzhled. Takže je využijete na kole i na pěším výletě. V létě si na kratší cyklotúry obujte speciální cyklistické sandály. Pokud se naopak nebojíte jízdy v chladnějších měsících, místo speciálních bot si vystačíte se zimními návleky na tretry. Spolehlivě udrží nohu v teple a navíc vás nebudou omezovat v pohybu.

Témata: cyklistické tretry, vybavení na kolo, sportovní potřeby, MTB | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

PSHK s.r.o.

Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Kontaktní osoba: Zdeněk Hrubý
Jednatel
hruby@pshk.cz
+420 776 525 452
PSHK's picture
Provádíme SEO pro vyhledávače, nabízíme služby v oblasti internetového marketingu, vedení PPC kampaní. Tvoříme webové stránky a e-shopy.
PSHK s.r.o.
Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Tschechische Republik
info@pshk.cz
Tel: +420 491 110 854