Praha (Pressweb) - Prosklené interiérové dveře propouštějí světlo dál do interiéru i do prostoru, kde nejsou okna. Plné interiérové dveře mají naopak lepší technické parametry a cena bývá příznivější. Při řešení této otázky je třeba vzít v úvahu dispoziční řešení celého interiéru a podle toho volit jednotlivé dveře (zda plné nebo prosklené).
Nejčastější použití prosklených dveří bývá mezi chodbou a obývacím pokojem, mezi kuchyňí a obývacím pokojem nebo pro předělení obývacího pokoje – často se používají prosklené stěny (dají se použít i celoskleněné dveře). U vchodových dveří zajišťuje prosklení kromě prosvětlení prostoru i orientaci v tom, zda je někdo za nimi.
Prosklené interiérové dveře působí lehce a vzdušně, nezmenšují opticky prostor (čím je sklo průhlednější, tím méně zmenšuje prostor), poskytují přehled o dění za dveřmi. (využívá se na chodbách), zachovávají si schopnost propouštět světlo a působí dekorativně a esteticky. U skleněných výplní je však zároveň větší riziko poranění při nešetrném zacházení - tomu se dá ovšem předejít použitím ESG skel (tepelně upravených, někdy také nazývané kalené skla). Další variantou je použití lepeného skla. ( dvě skla, mezi kterými je bezpečnostní fólie) – takto upravená skla při rozbití nevytvářejí ostré střepy, lepená skla drží na fólii. (nevýhoda vysoká pořizovací cena).
Plné interiérové dveře jsou vhodné pro vytvoření intimního a klidového prostředí. Nejčastější využití tyto dveře nacházejí u ložnic, toalet, vstupních dveří do bytu.