Je lepší velká nebo lokální realitní kancelář a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Zadavatel: Miroslava Trojáková | 1.2.2019 | Reality, bydlení

To, že má nějaká realitní kancelář pobočky ve všech větších městech nebo že ročně prodá nejvíce nemovitostí, ještě nemusí znamenat, že je nejlepší a nejvýhodnější. Jaké jsou rozdíly mezi velkou a lokální realitní kanceláří? Na to se zaměříme v tomto článku.

Každá velká realitka se snaží něčím upoutat a říct jak jsou "nej". Fráze jako "Jsme renomovaná realitní kancelář.", "Jsme největším prodejcem nemovitostí.", "Máme pobočky po celé České republice." a další tomu podobné, zaznamenáváte asi často. Ale co to o nich ve skutečnosti vypovídá? Jsou skutečně tak dobré a spolehlivé nebo je lepší zvolit lokální realitní kancelář?

Místní realitní kanceláře jsou často opomíjené a podceňované, protože nejsou tak známe. Mají ale své přednosti. První z nich je, že se soustředí pouze na místní trh s nemovitostmi. Mají jej tudíž podrobněji zmapován a vědí, jakou cenu nastavit, aby byla opravdu co nejvýhodnější. Navíc díky tomu, že jsou menší, neriskují zbytečně ztrátu své dobré pověsti. Bývá na ně zpravidla opravdu dobrý spoleh, přistupují ke svým klientům zodpovědně a více individuálně, jako by každý byl jejich jediný klient. Své makléře vybírají důkladněji. Navíc nemusíte zbytečně dlouho čekat na setkání, protože jejich makléři nejezdí po různých regionech, soustředí se pouze na jeden nebo dva spolu sousedící. A v konečném výsledku, když se podíváte na statistiky, můžete zjistit, že třeba i realitní kancelář, která se chlubí tím, že prodá ročně nejvíce nemovitostí, jich v dané lokalitě prodá vlastně v přepočtu méně než regionální lídr.

Nejhůře se hledá realitní kancelář Praha. V tomto místě se logicky soustředí i každá větší realitka, která se tváří jako lokální. Když se na to ale zaměříte, zjistíte, že realitních kanceláří, které působí výhradně v Praze, případně i ve Středočeském kraji, je velmi málo. Přitom právě v těchto regionech a dalších větších městech dochází k různým zklamáním klientů nejčastěji, a to především díky nekalým praktikám, se kterými se lze ze strany některých realitek či jednotlivých makléřů setkat. Ať už jde ale o realitní kancelář jakékoliv velikosti, platí v každém případě to, že je nejlepší si danou realitní kancelář nejdříve prověřit, podívat se na recenze, domluvit si nezávazné setkání a pak se teprve rozhodnout.

Témata: lokální realitní kancelář, realitní kancelář Praha, realitní kancelář | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika