Jak si zvýšit kvalifikaci s MBA?

Zadavatel: SUITU websites SE | 8.8.2013 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Vzdělání je v dnešní době důležité a ani dospělý člověk, který školním lavicím odrostl a má za sebou letité profesní zkušenosti, si v dnešní době nemůže dovolit usnout na vavřínech a stále se musí vzdělávat. Jedním ze způsobů, jak si doplnit vzdělání, jsou programy MBA.

Pro koho je studium MBA určeno?

Mezi lidmi často panuje mylná představa, že titul MBA je alternativou k obvyklým vysokoškolským titulům. To však není pravda a ve většině případů je ke studiu přijat člověk, který již má vysokoškolské vzdělání za sebou. Má-li zájemce o studium MBA minimálně tříletou praxi na manažerské pozici, postačí mu ukončené bakalářské studium. Ve výjimečných případech se ke studiu může přihlásit člověk se středním vzděláním. Musí však mít odpracováno minimálně 5 let v manažerské pozici.

Jak probíhá studium MBA?

Studium může probíhat jak prezenční, tak kombinovanou formou, která se těší velké oblibě. Studium při zaměstnnání je sice náročnější na čas a od zaměstnaného člověka vyžaduje větší píli, ale na druhou stranu má také řadu výhod. Své čerstvě nabité studijní poznatky si můžete vyzkoušet hned v praxi anebo naopak řešení aktuálních pracovních problémů můžete hledat společně se svými spolužáky. Vyučované předměty nejsou na všech školách stejné a mohou se lišit podle zaměření programu MBA. Stejně tak se liší také délka studia. Některý z MBA titulů můžete získat již během dvou let, jiný získáte až po čtyřech letech studia.

Kolik stojí MBA?

Cena za studium se pohybuje řádově ve stotisících korun a liší se program od programu. Za studium některého MBA programu zaplatíte dvě stě tisíc korun, za jiný jednou tolik. Získání titulu MBA nepatří k nejlevnějším záležitostem a jistě není pro každého. Je to však investice do budoucna, neboť manažerské platy se pohybují vysoko nad průměrnou mzdou a dá se tak očekávat, že finance vložené do studia MBA se vrátí dříve než byste možná čekali. 

Témata: MBA, studium MBA, programy MBA, titul MBA | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SUITU websites SE

Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Kontaktní osoba: Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
podpora@suitu.cz
+420 273 134 757
Obrázek uživatele Suitu-News
Specialista na tvorbu webových stránek. 
SUITU websites SE
Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Česká republika
obchod@suitu.cz
Tel: +420 273 134 757